Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

В Україні оновлять біткоїн-законодавство та впровадять норми FATF, США схвалили стандарти обліку біткоїна для корпорацій, хакери атакували Ledger та біржу OKX, купити паспорт Сальвадору хочуть 153 особи, у США вважають записи Ordinals небезпечними.

В Україні підготують новий законопроєкт про біткоїн-регулювання

Національний банк України (НБУ) та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) підготують новий законопроєкт щодо регулювання ринку цифрових активів в Україні. З метою запобігання ризикам Україна має вдосконалити законодавство відповідно до світової практики та з урахуванням технічних зауважень МВФ.

Новий документ мають розробити до середини 2024 року.

Україна впровадить стандарти FATF у біткоїн-законодавство

Україна в межах адаптації українського біткоїн-законодавства до міжнародних норм вирішила запровадити стандарти Групи з розроблення фінансових заходів у межах боротьби з відмиванням грошей (FATF).

У Мінцифри вважають, що впровадження фінансового моніторингу операцій з віртуальними активами можливе за адекватного регулювання. Якщо запровадити неефективне регулювання, є ризик не запустити ринок – постачальники послуг не реєструватимуться в українській юрисдикції або й надалі працюватимуть в тіні. А фінансовий моніторинг неможливий на «сірому» ринку.

У США ухвалили нові BTC-норми для корпорацій

Рада зі стандартів фінансового обліку (FASB) 13 грудня затвердила нові норми відображення біткоїнів на балансі компаній.

Згідно з новими стандартами, що набули чинності 15 грудня 2024 року, біткоїн та цифрові активи відображатимуться за «справедливою вартістю». Це означає, що враховуватиметься їхня поточна ринкова ціна.

Користувачі Ledger постраждали від атаки хакерів

Хакери атакували код сервісу авторизації в гаманці Ledger, який широко використовується в децентралізованих застосунках (dApp).

Зловмисник замінив справжню версію Ledger Connect Kit на фейкову. Представники компанії запевняють, що їм вдалося усунути шкідливий код, але протягом кількох годин він впливав на більшість популярних децентралізованих сервісів, таких як Curve, SushiSwap, Zapper та Revoke.cash.

Хакери зламали біржу OKX

Біржа OKX зазнала хакерської атаки, внаслідок чого втратила близько $400 000 у цифрових активах.

За деякими даними, зловмисники скористалися вразливістю в смарт-контракті. Побоювання виникли, коли користувачі помітили несанкціоновані транзакції з адрес, пов'язаних з OKX DEX.

Купити громадянство Сальвадору за BTC хочуть 153 особи

Сальвадор анонсував нову програму «Громадянство за інвестиції», в межах якої можна придбати громадянство країни за $1 млн у біткоїнах. Ця програма розрахована на 1000 осіб.

Свої заявки на отримання громадянства Сальвадору за біткоїни подали вже 153 особи.

Записи Ordinals визнали у США кіберзагрозою

У США Національна база даних вразливостей (NVT) нещодавно додала до Реєстру ризик кібербезпеки, який сприяв створенню протоколу Ordinals у 2022 році.

Цей недолік дозволяє обійти обмеження на носії даних у певних версіях Bitcoin Core та Bitcoin Knots, маскуючи дані під код. Вразливість була використана у 2022 та 2023 роках, що призвело до збільшення обсягу нетранзакційних даних, які наповнюють блокчейн, впливаючи на розмір мережі, продуктивність та комісії у мережі.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Акції майнерів дорожчають через Трампа, Terraform Labs виплатить $4,5 млрд штрафу, кити активно накопичують BTC, новий гаманець від Trezor, найбільший банк Бразилії дозволив біткоїн-торгівлю, канадська DeFi-компанія купує BTC,  Riot Platforms намагається поглинути Bitfarms. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Trezor представив новий гаманець Trezor представив новий гаманець Разом з пристроєм розробники презентували нову клієнтську програму Trezor Expert. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Американський майнер купив додатково ще понад 1,4 млн акцій конкурента. Володимир Гришенко 14 червня 2024