Україна запровадить стандарти FATF у біткоїн-законодавство

Україна запровадить стандарти FATF у біткоїн-законодавство

Якщо Україна не врахує ці норми, то може потрапити до «чорного списку» міжнародної організації.

Україна в межах адаптації українського біткоїн-законодавства до міжнародних норм вирішила запровадити стандарти Групи з розроблення фінансових заходів у межах боротьби з відмиванням грошей (FATF). Про це написала директорка Директорату цифрової економіки Міністерства цифрової трансформації Юлія Пархоменко у Facebook.

«Якщо ми їх не врахуємо, буде ризик, що нашу країну та бізнес занесуть до «сірого» чи «чорного списку» FATF. Щоб цього не сталося, парламент ухвалив закон №361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення», який набув чинності наприкінці квітня 2020 року», – повідомила Пархоменко.

Вона нагадала, що поки що вимоги закону щодо віртуальних активів не працюють, діяльність постачальників послуг, пов'язаних з обігом віртуальних активів, сьогодні не регулюється.

У Мінцифри вважають, що впровадження фінансового моніторингу операцій з віртуальними активами можливе за адекватного регулювання. Якщо запровадити неефективне регулювання, є ризик не запустити ринок – постачальники послуг не реєструватимуться в українській юрисдикції чи продовжать працювати в тіні. А фінансовий моніторинг неможливий на «сірому ринку».

«Отже, першочергове завдання – створити для учасників індустрії позитивні умови роботи в Україні з дотриманням AML-вимог. Це сприятиме детінізації криптосектору та зробить нашу країну привабливою для іноземних інвесторів і компаній на цьому ринку», – наголосила Пархменко.

Законопроєкти про податки

Мінцифри та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) підготували два законопроєкти про оподаткування Біткоїн-індустрії. Обидва було внесено до Верховної Ради у листопаді з різницею у десять днів.

Обидва документи мають багато відмінностей, які передусім стосуються податкових ставок. У зв'язку з цим голова об'єднання Blockchain4Ukraine, народний депутат Олексій Жмеренецький висловив думку, що перед українськими парламентаріями постає завдання розробити усереднений варіант законодавчого регулювання, досягнувши компромісу між пропозиціями НКЦПФР та Мінцифри з урахуванням побажань FATF та Єврокомісії.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Які загрози несуть рекомендації FATF

FATF розробляє глобальні рекомендації щодо виявлення підозрілих операцій. Проте реалізація цих ініціатив загрожує користувачам фінансових послуг.

Нові AML-норми або класифікація транзакції як потенційно ризикової можуть призвести до обмеження чи блокування облікового запису клієнта. Від процедур, що застосовуються FATF, страждають передусім некомерційні організації.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Трамп приїде на Bitcoin 2024, від біткоїн-резервів Німеччини залишилось небагато, трейдери у збитках через падіння курсу BTC, Metaplanet купила ще 43 біткоїна, індекс жадібності й страху на півторарічному мінімумі, серед країн з прийняття BTC лідирує Аргентина. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Експерти Culper Research вважають, що акції майнера «дико переоцінені» і мали б коштувати на 52%-79% менше. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Головний цифровий актив продовжує стало відновлюватися, попри продажі монет урядом Німеччини. Дмитро Харьков 12 липня 2024