В Україні підготують новий законопроєкт про біткоїн-регулювання

В Україні підготують новий законопроєкт про біткоїн-регулювання

Новий документ мають підготувати НБУ та НКЦПФР до середини 2024 року з урахуванням технічних зауважень МВФ.

Національний банк України (НБУ) та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) підготують новий законопроєкт щодо регулювання ринку цифрових активів в Україні. Про це повідомляється у меморандумі, який уклали Кабінет міністрів та Міжнародний валютний фонд (МВФ).

Зокрема, МВФ попередив українську сторону про загрози ринку віртуальних активів для стабільності цін та ефективності монетарної політики. З метою запобігання ризикам Україна має вдосконалити законодавство відповідно до світової практики та з урахуванням технічних зауважень МВФ.

Новий документ мають розробити до середини 2024 року.

Що є в українському законодавстві сьогодні

Затверджений ще 2021 року закон «Про віртуальні активи» довелося відкласти до ухвалення правок в оподаткування операцій із цифровими активами. Також потрібно оновити текст закону з урахуванням положень європейського законодавчого акта MiCA.

Міністерство цифрової трансформації та НКЦПФР окремо підготували два законопроєкти про оподаткування Біткоїн-індустрії. Обидва були внесені до Верховної Ради у листопаді з різницею в десять днів, однак мають багато відмінностей. Народний депутат Олексій Жмеренецький вважає, що перед парламентарями поставлено завдання розробити усереднений варіант законодавчого регулювання, досягнувши компромісу між пропозиціями НКЦПФР та Мінцифри з урахуванням побажань Групи з розроблення фінансових заходів у межах боротьби з відмиванням грошей (FATF) та Єврокомісії.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Впровадження норм FATF

У Мінцифри наголосили на важливості стандартів FATF та потребі їхнього впровадження в законодавство про регулювання ринку цифрових активів. Якщо їх не врахувати, буде ризик, що український бізнес занесуть до «сірого» чи «чорного» списку.

Якщо запровадити неефективне регулювання, є ризик не запустити ринок – постачальники послуг не реєструватимуться в українській юрисдикції чи продовжать працювати в тіні.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024