В Україні підготують новий законопроєкт про біткоїн-регулювання

В Україні підготують новий законопроєкт про біткоїн-регулювання

Новий документ мають підготувати НБУ та НКЦПФР до середини 2024 року з урахуванням технічних зауважень МВФ.

Національний банк України (НБУ) та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) підготують новий законопроєкт щодо регулювання ринку цифрових активів в Україні. Про це повідомляється у меморандумі, який уклали Кабінет міністрів та Міжнародний валютний фонд (МВФ).

Зокрема, МВФ попередив українську сторону про загрози ринку віртуальних активів для стабільності цін та ефективності монетарної політики. З метою запобігання ризикам Україна має вдосконалити законодавство відповідно до світової практики та з урахуванням технічних зауважень МВФ.

Новий документ мають розробити до середини 2024 року.

Що є в українському законодавстві сьогодні

Затверджений ще 2021 року закон «Про віртуальні активи» довелося відкласти до ухвалення правок в оподаткування операцій із цифровими активами. Також потрібно оновити текст закону з урахуванням положень європейського законодавчого акта MiCA.

Міністерство цифрової трансформації та НКЦПФР окремо підготували два законопроєкти про оподаткування Біткоїн-індустрії. Обидва були внесені до Верховної Ради у листопаді з різницею в десять днів, однак мають багато відмінностей. Народний депутат Олексій Жмеренецький вважає, що перед парламентарями поставлено завдання розробити усереднений варіант законодавчого регулювання, досягнувши компромісу між пропозиціями НКЦПФР та Мінцифри з урахуванням побажань Групи з розроблення фінансових заходів у межах боротьби з відмиванням грошей (FATF) та Єврокомісії.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Впровадження норм FATF

У Мінцифри наголосили на важливості стандартів FATF та потребі їхнього впровадження в законодавство про регулювання ринку цифрових активів. Якщо їх не врахувати, буде ризик, що український бізнес занесуть до «сірого» чи «чорного» списку.

Якщо запровадити неефективне регулювання, є ризик не запустити ринок – постачальники послуг не реєструватимуться в українській юрисдикції чи продовжать працювати в тіні.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024