В Україні підготують новий законопроєкт щодо цифрових активів

В Україні підготують новий законопроєкт щодо цифрових активів

Законодавці хочуть знайти компроміс між пропозиціями НКЦПФР та Мінцифри, а також врахувати європейські норми.

В Україні нові варіанти закону «Про віртуальні активи» та законопроєкту про оподаткування операцій із ними мають з'явитися протягом пів року. Про це заявив народний депутат та голова об'єднання Blockchain4Ukraine Олексій Жмеренецький під час Binance Super Meetup у Львові.

За його словами, подані законопроєкти Міністерством цифрової трансформації та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) надто відрізняються, зокрема у податкових ставках. Крім того, відрізняється також масштаб запровадження норм MiCA.

«Україна ще не є членом ЄС, а передбачене у MiCA регулювання більш складне. За нинішніх умов, коли в Україні немає великого крипторинку та капіталу на ньому, імплементація жорстких вимог зробить нашу країну менш конкурентоспроможною», – пояснив Жмеренецький.

Тому перед народними депутатами стоїть завдання розробити усереднений варіант законодавчого регулювання, досягнувши компромісу між пропозиціями НКЦПФР та Мінцифри з урахуванням побажань FATF та Єврокомісії.

Жмеренецький прогнозує, що за оптимістичних розкладів текст нового законопроєкту підготують до весни, після чого його можна буде виносити на розгляд народних депутатів.

Що пропонують законопроєкти НКЦПФР та Мінцифри

Законопроєкт №10225-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання обігу віртуальних активів в Україні», розроблений Мінцифри, пропонує податкові ставки для фізосіб від 5% до 18%, провайдери віртуальних послуг мають сплачувати податок у розмірі 18% або 9% на виведений капітал за умови використання режиму Дія.City. Також документ передбачає створення інноваційної зони, де протягом трьох років можна працювати без попередньої авторизації.

Законопроєкт №10225 про податки для Біткоїн-індустрії, внесений до Верховної Ради 7 листопада, розроблений НКЦПФР, пропонує податкові ставки для фіз- та юросіб у розмірах 19,5% та 18% відповідно. Цей варіант законопроєкту розкритикували в українській Біткоїн-спільноті.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Що втрачає Україна через відсутність BTC-регулювання

За даними організації Ukraine Economic Outlook, через відсутність регулювання ринку цифрових активів Україна з 2016 до 2022 року втратила $48,8 млрд прямих доходів.

Для підрахунку втрачених коштів аналітики оцінили потенційні прибутки для населення від вкладень коштів у цифрові активи, доходи майнінгових ферм та емісію стейблкоїнів усередині країни. Згідно з отриманими даними, близько $39 млрд припало на недоотриманий прибуток населення, $7 млрд – доходи майнерів і $2 млрд – надходження компаній-емітентів стейблкоїнів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024