У США схвалили нові BTC-норми для корпорацій

У США схвалили нові BTC-норми для корпорацій

Нові бухгалтерські правила набудуть чинності з грудня 2024 року і будуть більш лояльними для компаній, що володіють біткоїнами.

Рада зі стандартів фінансового обліку (FASB) 13 грудня затвердила нові норми відображення біткоїнів на балансі компаній. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Згідно з новими стандартами, що набудуть чинності 15 грудня 2024 року, біткоїн та цифрові активи відображатимуться за «справедливою вартістю». Це означає, що буде враховуватися їхня поточна ринкова ціна.

Раніше норми FASB вимагали відображати лише історичну вартість (на момент придбання цифрових активів). Їхня оцінка на балансі могла бути змінена лише у бік зниження, що створювало додаткові проблеми для значного інвестування у біткоїн.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Вплив нових правил на корпорації

Нові норми FASB є лояльнішими, адже вони застосовують до цифрових активів ті самі норми, що й для традиційних фінансових активів. За інших рівних умов корпораціям стане вигідніше інвестувати у біткоїн і утримувати його як стратегічний резервний актив.

Засновник MicroStrategy Майкл Сейлор позитивно відреагував на новину: «FASB офіційно прийняла стандарт обліку справедливої вартості для біткоїна для фінансових періодів, що починаються після 15 грудня 2024 року. Це оновлення стандартів бухгалтерського обліку сприятиме прийняттю BTC як резервного активу корпораціями по всьому світу».

Регулювання біткоїна у США

У США дозволено купувати та продавати цифрові активи, і адміністрація Байдена оголосила про ініціативи щодо підтримки законного використання біткоїна та покарання зловмисників. Однак конкретні деталі цих ініціатив залишаються неясними. Наразі без скоординованого федерального нагляду регулювання криптовалюти варіюється від штату до штату.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024