Еволюція нормативного ландшафту Біткоїна

Еволюція нормативного ландшафту Біткоїна

Аналіз нормативних вимог з точки зору бізнесу, який повинен їх дотримуватись.

Криптовалюти існують уже понад десять років. Однак, лише протягом останніх років їхня корисність була повною мірою визнана на загальному рівні. Незалежно від того, чи використовує ваш бізнес біткоїн як хеджування проти традиційних валют, намагається уникнути непомірних комісій, які стягують фінансові установи, або просто шукає ефективний спосіб оплати, немає жодних сумнівів у тому, що його популярність і корисність як прийнятної валюти стрімко зросли.

Разом із цією популярністю зростає й потреба у захисті вашої організації. Можливо, ви чули про зловмисників (таких, як Сем Бенкман-Фрід), які використовують криптовалюту для відмивання грошей та шахрайства, або про шахраїв, які використовують анонімність криптовалюти для легкої наживи. Хоча зловмисники є в кожній сфері економіки, дуже важливо, щоб ви знали та могли розпізнати потенційні загрози, оскільки криптовалюта є чимось відносно новим.

Так само, з популярністю приходить і більш пильна увага. Федеральне законодавство щодо криптовалют змінилося, і незнання того, як ці правила впливають на ваші транзакції, може наражати вашу організацію на ризик.

У цій статті ми розглянемо деякі з найпоширеніших небезпек, пов'язаних з використанням біткоїна, навчимося виявляти та уникати шахрайства з криптовалютою, а також дізнаємося про те, як законодавство може вплинути на те, як ваша організація використовує біткоїн.

Дослідження нюансів валюти

Хоча використання будь-якого виду валюти пов'язане з певним рівнем ризику, Біткоїн відрізняється від традиційних валют і має норми, які ви, співробітники чи клієнти можуть не розуміти інтуїтивно. Якщо ви думаєте про використання криптовалюти, вам слід знати кілька ключових відмінностей:

 • Волатильність цін: оскільки вартість криптовалюти не регулюється зовнішньою стороною, вона багато в чому визначається тим, що хтось інший готовий за неї заплатити.
 • Відсутність федерального захисту. Недоліком відсутності регулювання ваших коштів із боку федерального уряду є те, що він навряд чи забезпечить захист у разі втрати коштів. У випадку з Біткоїном, якщо гроші втрачені, то назавжди. Цей факт змусив декого вжити крайніх заходів для відновлення втраченої криптовалюти.
 • Конфіденційність у блокчейні: хоча транзакції з криптовалютою в основному вважаються анонімними, деяка інформація зазвичай вноситься до блокчейну публічно. Такі заходи, як знищення жорсткого диска, можуть забезпечити додатковий рівень безпеки у цих випадках, не дозволяючи зловмисникам відстежити ваші транзакції та отримати доступ до конфіденційних даних вашої організації.

Майте на увазі, що в такій цифровій індустрії, як Біткоїн, дані відіграють ключову роль. Якщо у вас є будь-які незахищені дані, якими може заволодіти кіберзлочинець, переконайтеся, що вони належним чином захищені, перш ніж потрапити до блокчейну. Нездатність забезпечити адекватні рівні безпеки наражає вас на небезпеку використання даних вашої організації.

Захист від шахраїв

Щобільше, зловмисники можуть спробувати використати анонімність, пов'язану з блокчейном, для шахрайства. Шахраї, націлені на бізнес, зазвичай використовують одні й ті ж «перевірені та надійні» схеми знову і знову – стратегія, яка втрачає свою ефективність, коли люди вчаться розпізнавати такі уже знайомі схеми.

Деякі з найбільш поширених тактик шахрайства, з якими може зіткнутися ваш бізнес, включають класичні стратегії, такі як:

 • фішинг;
 • роботизовані дзвінки;
 • соціальна інженерія;
 • шкідливе ПЗ.

Фактично, занепокоєння з приводу шахрайства та крадіжок є важливою причиною, через яку дехто закликає до поліпшення регулювання боротьби з шахрайством у криптоіндустрії. Однак поки не з'являться законодавчі акти, один із найефективніших способів захисту від такого роду шахрайства – це просто знати, як воно виглядає – як загалом, так і в контексті криптошахрайства. Якщо ви та ваші співробітники знаєте, на що слід звертати увагу, ви з меншою ймовірністю потрапите на гачок і зможете забезпечити необхідний захист з огляду на відносну відсутність доступного правового захисту.

Відповідність нормативним вимогам

Як згадувалося вище, регулювання біткоїна починають змінюватися. Хоча це може викликати занепокоєння у тих, хто не знає про ці правила, це також важливо для основного потенціалу Біткоїна в цілому. Деякі уряди використовують регулювання як зброю проти потенціалу Біткоїна, тоді як інші вдосконалили регулювання настільки, що використовують валюту для перевірки результатів виборів.

У той час як ефективність та цілі регулювання наразі відрізняються від країни до країни, дедалі більша популярність біткоїна сприяє розвитку більш сприятливих міжнародних правил.

У США дозволено купувати та продавати криптовалюти, і адміністрація Байдена оголосила про ініціативи щодо підтримки законного використання криптовалюти та покарання зловмисників. Однак конкретні деталі цих ініціатив залишаються неясними, тому наразі малоймовірно, що федеральні правила безпосередньо вплинуть на використання криптовалюти вашою організацією.

Без скоординованого федерального нагляду регулювання криптовалюти варіюється від штату до штату. Ви можете використовувати такі сайти, як Bloomberg Law, щоб побачити зведення законів про криптовалюту для штату або території, але ми швидко розберемо кілька прикладів того, як виглядають ці закони.

 • Нью-Йорк вимагає, щоб покупці та користувачі отримували унікальну для штату «Bitlicense» перед продажем, покупкою або комерційним використанням біткоїна.
 • Теннессі не вважає біткоїн-транзакції «передачею грошей», але вимагає ліцензії під час обміну біткоїна на фіатну валюту.
 • Флорида розглядає використання біткоїна відповідно до законів про грошові перекази й, отже, вимагає ліцензування; проте ліцензійне законодавство загалом було пом'якшене.
 • Каліфорнія ще не вирішила, чи регулювати використання біткоїна, і нині не має законів щодо нагляду за індивідуальними чи корпоративними транзакціями.

Як бачите, регулювання криптовалюти – це тонка та складна тема, і правила постійно змінюються як на федеральному рівні, так і на рівні штатів. Перш ніж використовувати її у вашій організації, необхідно провести дослідження того, як ваш штат регулює використання таких валют, як біткоїн, оскільки вам необхідно буде забезпечити дотримання місцевих законів.

Дотримання змін, використання стратегій запобігання шахрайству та захисту ваших даних, а також знання нюансів криптовалютного обміну дадуть вашій організації можливість впевнено орієнтуватися в цій галузі.

Це гостьовий пост Майлза Олівера. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024