Колишнього главу Voyager Digital очікує суд

Колишнього главу Voyager Digital очікує суд

CFTC звинуватила Стіва Ерліха у спотворенні даних про фінансове становище платформи та обмані клієнтів.

На колишнього главу збанкрутілого брокера Voyager Digital Стіва Ерліха подала до суду Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами США (CFTC), звинувативши в обмані клієнтів. Про це повідомляється на офіційному сайті держустанови.

У позові, поданому до Окружного суду Південного округу Нью-Йорка, йдеться про те, що Ерліх обманював клієнтів Voyager, спеціально спотворюючи дані про фінансове становище платформи.

В умовах високої волатильності криптовалютного ринку Ерліх активно рекламував Voyager як «безпечну гавань», обіцяючи високу прибутковість до 12%. Ерліх також заявляв, що Voyager забезпечує аналогічний рівень безпеки та довіри, як і традиційні фінансові установи.

У надії заробити кошти Voyager об'єднав активи клієнтів та надав їх третім особам із низьким рейтингом довіри у вигляді позик. Таким чином було переказано до хедж-фонду Firm A $650 млн без забезпечення, з мінімальною фінансово-юридичною перевіркою.

Також платформа Voyager, здійснюючи керування пулами, не зареєструвалася у відомстві й не отримала відповідних дозволів. Ерліх закликав громадськість вносити кошти у Voyager Pool, навіть коли криптокредитор зіштовхнувся із серйозним браком ліквідності. При цьому він продовжував переконувати клієнтів, що їхні активи у безпеці. Коли платформа оголосила про банкрутство, з'ясувалося, що вона заборгувала користувачам понад $1,7 млрд.

CFTC зажадала, щоб Ерліх та Voyager відшкодували збитки, повернули клієнтські кошти та виплатили адміністративний штраф. Крім того, регулятор попросив суд накласти на них постійну заборону на торгівлю та реєстрацію, щоб уникнути подальших порушень.

Про компанію Voyager Digital

Брокер Voyager Digital, свого часу один із найбільших гравців на ринку цифрових активів, обіцяв клієнтам надприбутки, але у підсумку в липні 2022 року оголосив про банкрутство. Жертвами обману стали понад 100 000 клієнтів, які досі не можуть повернути свої кошти.

Стів Ерліх при цьому заявив, що брокер не зміг погасити заборгованість перед кредиторами через тривалу волатильність і спад на ринку цифрових валют. А сам Ерліх встиг позбутися акцій компанії, коли ті були на піку, що принесло йому близько $30 млн прибутку.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Криза 2022 року

У другій половині 2022 року відбулася серія банкрутств низки великих компаній, які працювали із цифровими активами, що в результаті спровокувало затяжну кризу на ринку, налякавши інвесторів, і спричинило посилення регуляторного контролю над сектором. Celsius, FTX, Voyager Digital, Three Arrows Capital, BlockFi впали один за одним за принципом доміно.

Нещодавно стало відомо про арешт у Сінгапурі співзасновника збанкрутілого хедж-фонду Three Arrows Capital (3AC) Су Чжу під час спроби виїхати з країни. Заарештовано і колишнього генерального директора компанії Celsius Network Ltd. Алекса Машинського, суд над яким відбудеться 17 вересня 2024 року.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Трамп приїде на Bitcoin 2024, від біткоїн-резервів Німеччини залишилось небагато, трейдери у збитках через падіння курсу BTC, Metaplanet купила ще 43 біткоїна, індекс жадібності й страху на півторарічному мінімумі, серед країн з прийняття BTC лідирує Аргентина. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Експерти Culper Research вважають, що акції майнера «дико переоцінені» і мали б коштувати на 52%-79% менше. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Головний цифровий актив продовжує стало відновлюватися, попри продажі монет урядом Німеччини. Дмитро Харьков 12 липня 2024