Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

У біткоїн-ETF найбільше інвестують через BlackRock, Чиказька товарна біржа стане конкурентом Coinbase, MicroStrategy в індексі MSCI, Сальвадор активно майнить на вулкані, Вісконсин інвестував у біткоїн-ETF, масштабний збій на великій біржі, халвінг не заважає соло-майнерам.

Біткоїн-фонд від BlackRock залучив понад 400 інвесторів

Біткоїн-фонд компанії BlackRock за перший квартал залучив 414 акціонерів, «що є вражаючим результатом та б’є усі рекорди».

Найбільшою кількістю акцій IBIT володіє компанія Millennium Management, яка інвестувала сюди $844 млн. Далі йдуть Schonfeld Strategic Advisors і Aristeia Capital з $248 млн і $163 млн відповідно, згідно з даними Fintel.

CME планує запустити спотову торгівлю біткоїнами

Найбільша у світі ф'ючерсна біржа CME Group планує запустити спотову торгівлю біткоїнами. За словами різних джерел, які безпосередньо знайомі з ситуацією, чиказька група веде переговори з трейдерами, які хочуть купувати й продавати BTC на регульованому ринку.

Акції біржі Coinbase подешевшали на 8% до $202 вранці в четвер, 16 травня, після повідомлення про те, що Чиказька товарна біржа збирається незабаром запропонувати спотову торгівлю біткоїнами.

MicroStrategy увійшла до індексу MSCI

Компанія MicroStrategy (MSTR), яка володіє одними з найбільших запасів біткоїнів, увійшла до світового фондового індексу MSCI, що позитивно вплинуло на ціну її акцій.

14 травня ціна акцій MSTR зросла на 4,15% і наблизилася до рівня $1300.

Включення таких фірм, як MicroStrategy, підкреслює зростаючу важливість BTC-активів в інвестиційних стратегіях.

Сальвадор намайнив на вулкані 474 біткоїни

Сальвадор видобув майже 474 біткоїни з 2021 року завдяки геотермальній електростанції, що працює на енергії вулкана, в результаті чого загальний біткоїн-портфель уряду склав майже $354 млн за поточним курсом.

Адміністрація президента Наїба Букеле, який на початку цього року був переобраний на другий термін, встановила 300 приладів для майнінгу біткоїнів з вулкана.

Один зі штатів США інвестував у біткоїн-ETF

Інвестиційна рада штату Вісконсин (SWIB) має позиції у спотових біржових біткоїн-фондах від компаній Grayscale і BlackRock. У заяві припускається, що Пенсійна система штату Вісконсин може мати доступ до біткоїн-інвестицій через ці дві компанії з управління активами.

SWIB також повідомив, що станом на грудень 2023 року він керував активами на суму понад $156 млрд, з яких приблизно 48% припадало на інвестиції в акціонерний капітал.

На біржі Coinbase стався масштабний збій

Американська біржа Coinbase зазнала масштабного збою, що зробило її послуги недоступними для десктопних та мобільних пристроїв.

Офіційна служба підтримки Coinbase Support запевнила, що кошти користувачів у безпеці. Зазначимо, що це не перший такий масштабний збій в історії Coinbase.

Соло-майнери видобувають блоки попри халвінг

У понеділок, 13 травня, невідомий соло-майнер видобув блок Біткоїна, за що отримав винагороду у розмірі 3,3 BTC. Комісії за транзакції склали 0,194 BTC, а субсидія – 3,125 BTC.

Майнер здобув блок за допомогою обладнання потужністю 0,5 EH.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024