Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Скільки коштує видобуток 1 BTC в Україні, вийшло оновлення Core Lightning, короткострокові власники BTC у збитках через падіння курсу, складність майнінгу зросла, біткоїн – найпопулярніший актив у TikTok, Топ-3 власників BTC, знизився обсяг торгів записами Ordinals, Canaan поки не майнить BTC у Казахстані, кандидат у президенти США хоче зарплату у BTC

В Україні видобуток 1 BTC коштує $11 000

Видобуток 1 BTC в Україні коштує $10 730, саме стільки становить вартість потрібної для цього електроенергії.

У цьому дослідженні розглядається вартість видобутку одного біткоїна у 147 країнах світу в перерахунку на кіловат-годину (USD/kWh). Вартість електроенергії, потрібної для видобутку одного біткоїна, була визначена на основі аналізу восьми різних моделей майнінгу з різними значеннями хешрейту та середнього часу, необхідного для видобутку одного біткоїна в кожній моделі за складності майнінгу 53,91 Т.

Вийшло оновлення Core Lightning «Наступник Сатоші»

Вийшло масштабне оновлення протоколу Lightning Network – Core Lightning v23.08 під назвою «Наступник Сатоші». Core Lightning – це полегшена модульна реалізація Lightning Network.

Core Lightning розроблена командою розробників із Blockstream. Вона дозволяє створювати та керувати платіжними каналами – позамережевими з'єднаннями між учасниками, які уможливлюють миттєві та недорогі транзакції. Вона містить інструменти для пошуку маршрутів для відправлення платежів мережею та керування балансами каналів.

Як наголошують розробники, в останньому релізі було впроваджено низку змін.

Падіння курсу вдарило по короткострокових власниках BTC

Короткострокові власники BTC зазнають відчутних збитків після нещодавнього зниження курсу біткоїна. З 2,56 млн BTC, що належать до цієї категорії, лише 300 000 монет (11,7%) все ще перебувають у прибутку.

Минулого тижня вартість біткоїна впала на понад 10%, до $26 200, продемонструвавши найгірші показники з листопада. В результаті короткострокові власники, а також користувачі гаманців, у яких монети не зберігаються понад 155 днів, опинилися у стані нереалізованих збитків, згідно з даними.

Складність майнінгу досягла історичного максимуму

Складність майнінгу після чергового перерахунку, що відбувся увечері у вівторок, 22 серпня, оновила історичний максимум, піднявшись до позначки 55,62 T (+6,17%).

Також зріс і середній показник мережі хешрейту до позначки 397,74 EH/s. Тепер на видобуток блоку потрібно 9 хвилин 26 секунд.

Біткоїн виявився найпопулярнішим цифровим активом у TikTok

Біткоїн став найпопулярнішим цифровим активом серед користувачів відеосервісу TikTok.

Зокрема, 5 млн постів з хештегами #bitcoin і #btc переглянули понад 28 млрд разів. У звіті аналітики наводять 15 пов'язаних із цифровими активами хештегів, які в сукупності набрали 115 млрд переглядів.

Невідома біткоїн-адреса увійшла до Топ-3 власників BTC

Невідома біткоїн-адреса за три з половиною місяці стала третьою за величиною власницею BTC у світі.

Згідно з даними аналітичного сервісу BitInfoCharts, адресу гаманця вперше отримав біткоїн 8 березня. За наступні три місяці та два тижні у гаманці накопичилося 118 000 BTC, що за поточними цінами становить $3,08 млрд.

Обсяг торгів записами Ordinals знизився на 97%

З травня 2023 року місячний обсяг торгів токенами, випущеними на основі протоколу Ordinals, скоротився на понад 97%.

Популярність записів Ordinals різко зросла у другому кварталі 2023 року. За даними звіту DappRadar, у травні обсяг торгів досяг піку в $452 млн, але з того часу стрімко падає.

Canaan призупинила видобуток біткоїнів у Казахстані

Майнінгова компанія Canaan призупинила видобуток біткоїнів у Казахстані після того, як у країні набули чинності правила обов'язкового ліцензування.

Так, у липні компанія відключила в Казахстані обладнання із загальним хешрейтом 2 EH/s. Це приблизно половина сукупного показника Canaan, дата-центри якої розташовані також у США. У компанії прогнозують, що повністю відключать все обладнання приблизно до кінця третього кварталу 2023 року.

Кандидат у президенти США хоче отримувати зарплату у BTC

Кандидат у президенти США від Республіканської партії та мер Маямі Френсіс Суарес заявив, що планує отримувати зарплату в біткоїнах у разі свого обрання.

Суарес уже довгий час підтримує біткоїнерів і обіцяє запровадити реформи, які сприятимуть гіпербіткоінізації. Він також виступає проти CBDC (цифрових валют центробанків), оскільки вважає їх серйозною загрозою для конфіденційності та свободи. Він уже вводив обмеження щодо застосування CBDC у Флориді як мер Маямі.

Marathon Digital навчить Кенію майнити Marathon Digital навчить Кенію майнити Міністерство енергетики країни вже провело відповідні консультації з майнінговою компанією. Володимир Гришенко 27 травня 2024
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024