В Україні видобуток 1 BTC коштує $11 000

В Україні видобуток 1 BTC коштує $11 000

Згідно з дослідженням, найдорожчий майнінг у Європі, а найдешевший – в Африці й Азії.

Видобуток 1 BTC в Україні коштує $10 730, саме стільки становить вартість потрібної для цього електроенергії. Про це йдеться у дослідженні аналітиків сервісу CoinGecko.

У цьому дослідженні розглядається вартість видобутку одного біткоїна у 147 країнах світу в перерахунку на кіловат-годину (USD/kWh). Вартість електроенергії, потрібної для видобутку одного біткоїна, була визначена на основі аналізу восьми різних моделей майнінгу з різними значеннями хешрейту та середнього часу, необхідного для видобутку одного біткоїна в кожній моделі за складності майнінгу 53,91 Т.

В Україні видобуток 1 BTC коштує $11 000
Рентабельність майнінгу в різних країнах світу. Джерело: CoinGecko.

Найвищі ціни на електроенергію – у Європі. Зростання цін на електроенергію для європейського населення пояснюється різними факторами, зокрема глобальним стрибком оптових цін на електроенергію, що виник на тлі пандемії COVID-19 і зростаючого міжнародного попиту. Крім того, вторгнення Росії на територію України, що призвело до припинення постачання газу до деяких країн ЄС, ще погіршило ситуацію, внаслідок чого рекордно високі ціни на енергоносії зробили майнінг біткоїнів тут майже нерентабельним.

Так, для видобутку 1 BTC в Італії доведеться витратити приблизно $208 560, в Австрії – $184 352, у Бельгії – $172 381, у Данії – $166 795, у Німеччині – $163 336, в Ірландії – $159 612, у Литві – $152 163, у Нідерландах – $137 798, у Великій Британії – $130 616, на Кайманових Островах – $128 222.

Дослідники зазначають, що країни, де майнінг найвигідніший через низькі витрати на електроенергію для домогосподарств, знаходяться переважно в Азії та Африці. Наприклад, найдешевший майнінг - у Лівані (всього $266 для видобутку 1 BTC). Однак попри можливості, що відкриваються, слід визнати, що станом на листопад 2021 року в дев'яти країнах повністю заборонено майнінг, торгівля та використання цифрових валют. Ще 42 країни запровадили інші обмеження, що регулюють використання цифрових валют без повної заборони.

Хоча низька вартість електроенергії в деяких країнах забезпечує рентабельність, постійний видобуток біткоїнів може призвести до перевантаження мережі та відключення електрики. Так сталося в Ірані, де майнінг біткоїнів був легалізований у 2019 році, але потім неодноразово заборонявся. Цей цикл заборон здебільшого пов'язаний із нестачею електроенергії в літні та зимові місяці, коли споживання зазвичай різко зростає, попри низьку її вартість.

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Розвиток майнінгу в Омані

Влада Оману за підтримки компанії Exahertz International 13 серпня запустила в роботу об'єкт, призначений для хостингу даних та майнінгу вартістю $370 млн.

Об'єкт розташований у Салалі на площі 312 000 кв. м і спочатку матиме потужність 11 МВт, якої достатньо для роботи 2000 ASIC-майнерів. Очікується, що до жовтня їхня кількість досягне 15 000 пристроїв. Усі майнери, виробником яких є Bitmain Technologies, мають водяне охолодження.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024