Складність майнінгу досягла історичного максимуму

Складність майнінгу досягла історичного максимуму

Також виріс хешрейт мережі, а на видобуток одного блоку тепер потрібно менш ніж десять хвилин.

Складність майнінгу після чергового перерахунку, що відбувся увечері у вівторок, 22 серпня, оновила історичний максимум, піднявшись до позначки 55,62 T (+6,17%). Відповідні дані надав BTC.com.

Також виріс і середній показник мережі хешрейту до позначки 397,74 EH/s. Тепер на видобуток блоку потрібно 9 хвилин 26 секунд.

Складність майнінгу досягла історичного максимуму
Як змінився показник складності майнінгу. Джерело: BTC.com.

Біткоїн як децентралізована технологія будується на принципі довіри до блокчейну, а саме до ланцюжка блоків, у яких записані всі транзакції. Цей ланцюжок підтримується та оновлюється за допомогою процесу, який називають майнінгом. Майнери використовують обчислювальну потужність своїх машин, щоб вирішити складні математичні завдання, і перший, хто розв'яже це завдання, додає наступний блок до ланцюжка й отримує винагороду в біткоїнах. Суть перерахунку складності майнінгу полягає у підтримці цього процесу регульованим і стабільним.

Перерахунок складності відбувається кожні 2016 блоків, або приблизно кожних два тижні, незалежно від кількості активних майнерів або їхньої загальної обчислювальної потужності. Якби такого механізму коригування не було, додавання великої кількості майнерів могло б призвести до надто швидкого створення блоків, що зруйнувало б економічну модель винагороди та загрожувало би безпеці мережі. З іншого боку, надто висока складність за недостатньої кількості майнерів робила б майнінг неефективним. Таким чином, автоматичний перерахунок складності забезпечує стійкість, безпеку та довгострокове здоров'я мережі біткоїна.

Успіхи соло-майнерів

Всупереч рекордним показникам хешрейту, невідомий соло-майнер зміг видобути 21 серпня блок і отримав як винагороду 6,36 BTC.

Хешрейт цього соло-майнера становив лише 1 PH/s, отже, у середньому він міг би розраховувати на видобуток блоку лише один раз на сім років.

Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Запропонований законопроєкт має «захистити від маніпуляцій та шахрайства» на ринку. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023