Складність майнінгу досягла історичного максимуму

Складність майнінгу досягла історичного максимуму

Також виріс хешрейт мережі, а на видобуток одного блоку тепер потрібно менш ніж десять хвилин.

Складність майнінгу після чергового перерахунку, що відбувся увечері у вівторок, 22 серпня, оновила історичний максимум, піднявшись до позначки 55,62 T (+6,17%). Відповідні дані надав BTC.com.

Також виріс і середній показник мережі хешрейту до позначки 397,74 EH/s. Тепер на видобуток блоку потрібно 9 хвилин 26 секунд.

Складність майнінгу досягла історичного максимуму
Як змінився показник складності майнінгу. Джерело: BTC.com.

Біткоїн як децентралізована технологія будується на принципі довіри до блокчейну, а саме до ланцюжка блоків, у яких записані всі транзакції. Цей ланцюжок підтримується та оновлюється за допомогою процесу, який називають майнінгом. Майнери використовують обчислювальну потужність своїх машин, щоб вирішити складні математичні завдання, і перший, хто розв'яже це завдання, додає наступний блок до ланцюжка й отримує винагороду в біткоїнах. Суть перерахунку складності майнінгу полягає у підтримці цього процесу регульованим і стабільним.

Перерахунок складності відбувається кожні 2016 блоків, або приблизно кожних два тижні, незалежно від кількості активних майнерів або їхньої загальної обчислювальної потужності. Якби такого механізму коригування не було, додавання великої кількості майнерів могло б призвести до надто швидкого створення блоків, що зруйнувало б економічну модель винагороди та загрожувало би безпеці мережі. З іншого боку, надто висока складність за недостатньої кількості майнерів робила б майнінг неефективним. Таким чином, автоматичний перерахунок складності забезпечує стійкість, безпеку та довгострокове здоров'я мережі біткоїна.

Успіхи соло-майнерів

Всупереч рекордним показникам хешрейту, невідомий соло-майнер зміг видобути 21 серпня блок і отримав як винагороду 6,36 BTC.

Хешрейт цього соло-майнера становив лише 1 PH/s, отже, у середньому він міг би розраховувати на видобуток блоку лише один раз на сім років.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024