Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

SEC отримала оновлені заявки на біткоїн-ЕTF, інституціонали активно інвестують у Біткоїн, Bitcoin Depot стає публічним, креветки більше купують BTC, місячний заробіток майнерів на комісіях, для ШІ-розробників спростять біткоїн-платежі, велика BTC-транзакція До Квона.

Вісім компаній оновили заявки на запуск біткоїн-ЕTF

Вісім компаній, які виявили бажання запустити спотовий біржовий фонд на основі біткоїна, подали повторні заявки до Комісії з цінних паперів та бірж (SEC).

Йдеться про такі компанії: 21Shares, BlackRock, Bitwise, VanEck, Wisdomtree, Invesko, Fidelity, Valkyrie.

Біткоїн опинився у фокусі уваги інституціоналів

За останні два тижні приплив коштів до Біткоїн-індустрії становив майже $311 млн, що свідчить про зростання уваги з боку інституційних інвесторів.

Біткоїн залишався в центрі уваги інвесторів, надходження коштів за вказаний час становило 98% усіх потоків цифрових активів. Багато в чому сплеск пов'язаний із поданням 15 червня компанією BlackRock заявки на розміщення біткоїн-ETF, за якою послідували аналогічні заявки від інших компаній.

Bitcoin Depot виходить на біржу Nasdaq

Оператор біткоїн-банкоматів Bitcoin Depot вийшов на фондову біржу Nasdaq 3 липня. Це стало можливим після поглинання SPAC GSR II Meteora Acquisition Corp.

Об'єднання бізнесу було схвалено на позачергових зборах акціонерів GSRM 28 червня 2023 року й угоду закрито вже 30 червня. Сума угоди становила $885 млн.

Креветки купують BTC швидше, ніж їх добувають

Протягом останнього місяця на кожну нову видобуту монету малі власники біткоїнів збільшують свої резерви на 1,25 BTC.

Креветки (користувачі, на рахунках яких міститься менше одного BTC) накопичують біткоїни набагато швидше, ніж їх видобувають майнери.

Біткоїн-майнери заробили за квартал $184 млн

У другому кварталі 2023 року майнери на комісіях заробили $184 млн, що більше за аналогічні надходження за весь минулий рік.

На думку аналітиків, різке зростання комісій пов'язане з нещодавнім стрибком ціни біткоїна, що сприяло зростанню доходів від основної діяльності та появі нового стандарту токенів біткоїна BRC-20, представленого в березні, який використовує записи Ordinals.

ШІ-розробники зможуть використовувати Lightning-платежі

Компанія Lightning Labs 6 липня представила новий набір інструментів для розробників штучного інтелекту (ШІ), що дозволяють відправляти й отримувати BTC.

Цей крок покликаний допомогти зробити платежі швидше, дешевше та простіше для розробників ШІ, які зможуть дистанціюватися від традиційних платіжних способів, водночас дозволяючи використовувати відповідні моделі у мережі Lightning.

До Квон вивів 5292 BTC на анонімний гаманець

Колишній глава компанії Terraform Labs До Квон 3 липня перемістив зі свого гаманця 5292 BTC, що стало найбільшим переміщенням активів після краху фірми.

Як виявили аналітики, біткоїни з гаманця Luna Foundation на біржі Binance виведено на анонімну адресу, транзакцію здійснено о 17:19 (за київським часом). Попервах на цьому гаманці зберігалося 6983 BTC.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024