У Грузії за роботою біткоїн-компаній слідкуватиме Нацбанк

У Грузії за роботою біткоїн-компаній слідкуватиме Нацбанк

Влада країни посилює регулювання цифрових активів у межах боротьби з відмиванням коштів.

У Грузії всі провайдери, які працюють із цифровими активами, з 1 вересня 2023 року потраплять під нагляд Національного банку в межах боротьби з відмиванням коштів. Про це заявив виконувач обов'язків голови Нацбанку Арчіл Местврішвілі під час виступу в грузинському парламенті, передає Sputnik Грузія.

«У межах моніторингу дотримання санкцій дуже важливим стало ухвалення минулого року закону про обслуговування віртуальних провайдерів, за яким Нацбанк отримає можливість здійснювати моніторинг провайдерів віртуальних активів щодо відмивання грошей, що стане обов'язковим з 1 вересня», – заявив Местврішвілі.

Провайдери віртуальних активів – це компанії, які переводять у готівку віртуальні активи, займаються їхнім зберіганням і адмініструванням з можливістю використання електронних гаманців.

Местврішвілі додав, що Грузія продовжує активну боротьбу з відмиванням коштів, а також дотримується міжнародних фінансових санкцій щодо Росії.

Регулювання у Грузії

Наразі в Грузії діє закон про оподаткування майнерів і криптоінвесторів. А з осені 2022 року в розробленні перебуває великий законопроєкт, спрямований на захист прав споживачів, забезпечення цифрових активів, протидію відмиванню коштів. Важливо відзначити: законопроєкт майже повністю відображає концепцію регулювання біткоїна та криптовалют у ЄС.

Синхронізація фінансового законодавства Грузії з директивами Євросоюзу є лише однією з багатьох державних ініціатив. Грузія в майбутньому хоче перетворитися на хаб для цифрових активів, що зафіксовано в урядовій стратегії розвитку країни на 2020–2025 роки.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Розвиток біткоїн-платежів у Грузії

Сервіс Gate Pay домовився із грузинським стартапом CityPay.io про розвиток біткоїн-платежів на території Грузії.

Колаборація Gate.io та Gate Pay дала можливість отримати доступ до біткоїн-платежів 600 компаніям по всій країні, серед яких мережа ресторанів швидкого харчування Wendy's. Також користувачам доступні бронювання готелів, покупки у супермаркетах та сплата рахунків у ресторанах країни за BTC.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024