Грузія взялася за регулювання Біткоїна

Уряд Грузії підготував пакет законопроєктів про регулювання Біткоїн-індустрії та передав їх до парламенту.

Уряд Грузії затвердив оновлену правову базу для фінансового сектора, що регулює сферу цифрового бізнесу, зокрема торгівлю біткоїном та криптовалютами. Про це повідомив міністр економіки та сталого розвитку Грузії, віцепрем'єр Леван Давіташвілі, передають «Новини-Грузія».

Відповідний пакет законопроєктів направлений до парламенту, а поправки планується ухвалити на осінній сесії. Документи передбачають зближення національного законодавства з трьома важливими директивами ЄС – Директивою про податкові послуги (PSD2), Директивою про вимоги до капіталу (CRD) та Директивою про постачальників послуг віртуальних активів (VASP).

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Остання передбачає надання юридичного статусу особам, які беруть участь у торгівлі цифровими активами, а також визначення їхніх обов'язків та прав. Вважається, що це завадить використанню біткоїна та криптовалют для відмивання грошей або фінансування тероризму.

Як зазначив Давіташвілі, законодавство VASP є одним з найважливіших кроків, зроблених на шляху до сталого регулювання Біткоін-індустрії в Грузії.

Міністр також наголосив, що синхронізація фінансового законодавства Грузії з директивами Євросоюзу – це лише перший крок, оскільки Грузія в майбутньому бажає перетворитися на хаб для цифрових активів, що зафіксовано в урядовій стратегії розвитку Грузії на 2020-2025 роки.

Який статус у Біткоїна в Грузії

Біткоїн у Грузії не є законним засобом платежу, але держава ставиться до цифрових активів лояльно. Нацбанк Грузії кілька разів попереджав про те, що з віртуальними активами необхідно бути обережними. Купівлю, продаж та виведення біткоїнів регулятор не забороняв, але офіційно і не дозволяв.

Таким чином, офіційно використовувати BTC для розрахунків усередині країни не можна. Проте в Грузії було зафіксовано випадки купівлі авто та нерухомості за цифрові активи. Ситуація має змінитись після ухвалення згаданих законопроєктів – на ринок Грузії зможуть вийти великі гравці світової Біткоїн-індустрії.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024