Індекс жадібності та страху рекордно зростає

Індекс жадібності та страху рекордно зростає

Настрої біткоїн-інвесторів стають дедалі оптимістичнішими.

Станом на 21 березня Індекс жадібності та страху досяг значення 68, що є найвищим показником з листопада 2021 року, коли курс BTC складав $69 000. Про це повідомляє Alterntaive.me.

Більшість інвесторів стають дедалі оптимістичнішими внаслідок стрімкого відновлення ринкової вартості біткоїна від початку 2023 року. З січня зростання становить понад 66%, що свідчить про перехід до бичачого ринку.

Індекс жадібності та страху рекордно зростає
Динаміка Індексу жадібності та страху. Джерело: Looknode.

Значення індексу в 68 відбиває те, що більшість учасників ринку очікують подальшого зростання курсу BTC та поспішають накопичити додаткові запаси. Спостерігаються також певні прояви FOMO – страху втрачених можливостей з інвестування в актив, що стрімко дорожчає.

Макроекономічне та регуляторне середовище

Останні тижні також охарактеризувалися кризою у банківській системі та банкрутством трьох банків: Silvergate, Silicon Valley та Signature Bank. Колапс Silicon Valley став другим найбільшим банкрутством банку в історії після Washington Mutual у 2008 році.

За таких умов Федеральна резервна система (ФРС) змушена переглянути свою грошово-кредитну політику. Завтра буде прийнято рішення про нову базову процентну ставку. Очікується, що вона або залишиться на теперішньому рівні, або підвищиться на 25 б. п. Через поступову відмову від стримувальної політики попит на BTC стрімко зростає.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що таке Індекс жадібності та страху

Цей показник аналізує настрої інвесторів, трейдерів та користувачів щодо біткоїна як інвестиційного активу. Він вимірює дві основні емоції, що керують інвесторами на ринку і впливають на потенційну купівлю чи продаж монет.

Fear & Greed Index формується на основі низки показників: рівня волатильності BTC та його домінування, обсягу торгів, аналізу соціальних мереж, опитувань, а також пошукових запитів. Індекс жадібності та страху залишив зону страху в січні після цінового ралі біткоїна в перші тижні року.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023