Влада США «гасить пожежу» в банківській системі

Влада США «гасить пожежу» в банківській системі

У США протягом кількох днів закрилися одразу два банки – Silicon Valley Bank і Signature Bank.

Міністерство фінансів США, Федеральна резервна система та Федеральна корпорація зі страхування вкладів (FDIC) оголосили, що зроблять «рішучі дії» для зміцнення довіри населення до банківської системи США. Про це пише Bitcoin Magazine.

Це рішення було ухвалено після того, як FDIC та ФРС побачили системні ризики у ситуації з Silicon Valley Bank та Signature Bank. Цей крок дозволить FDIC розв’язати проблему Silicon Valley Bank, що базується в Каліфорнії, таким чином, щоб повністю захистити гроші вкладників і забезпечити їх доступ до кредитів. Те саме стосується і Signature Bank, що базується в Нью-Йорку, який був закритий уповноваженим органом штату напередодні.

У спільній заяві регуляторів йдеться: «Цей крок гарантує, що банківська система США продовжить виконувати свої життєво важливі функції із захисту вкладів та надасть доступ до кредитів, щоб сприяти сильному та стійкому економічному зростанню».

Зазначається, що вище керівництво обох банків було звільнено, а з 13 березня вкладники отримають доступ до всіх своїх грошей, і платники податків не зазнають жодних збитків.

Рада ФРС також оголосила, що надасть додаткове фінансування відповідним депозитним установам, щоб гарантувати, що банки зможуть задовольнити потреби всіх вкладників. «Банківська система США залишається стійкою і має міцну основу», - йдеться у заяві. «Ці реформи у поєднанні із сьогоднішніми діями демонструють нашу готовність зробити необхідні кроки для забезпечення безпеки заощаджень вкладників».

«Рішучі дії» щодо захисту заощаджень вкладників вітаються, але це також показовий приклад того, чому був створений Біткоїн, пише видання.

Закриття банків у США

Американський Silicon Valley Bank, орієнтований на роботу з технологічними стартапами, було визнано банкрутом наприкінці минулого тижня.

Він входив до Топ-16 банків країни за розміром. Його банкрутство стало найбільшим в історії США від часів фінансової кризи 2008 року, коли закрився Washington Mutual.

Намагаючись залучити капітал, щоб компенсувати депозити, що зникають, банк втратив $1,8 млрд на казначейських облігаціях, вартість яких впала через підвищення ставок ФРС.

У неділю, 12 березня, американські регулятори також закрили Signature Bank.

Signature послабився через ставку на криптобанкінг, його падіння стало третім за масштабами в історії США. Банк зіткнувся з кризою довіри після того, як у п'ятницю регуляторні органи вивели із ринку Silicon Valley Bank.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Ліквідація Silvergate Bank

Минулого тижня компанія Silvergate Capital оголосила про негайне припинення діяльності Silvergate Bank та його добровільну ліквідацію.

Банк зіткнувся з масовим відтоком депозитів, і тепер планомірно згортає діяльність. Процес закриття включатиме повне погашення всіх депозитів.

Silvergate Bank також припинить роботу мережі Silvergate Exchange Network (SEN). Решта послуг, пов'язаних з депозитами, продовжують працювати.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024