Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Курс біткоїна зростає на тлі закриття банків у США, складність майнінгу збільшується, нова прошивка для Antminer, найбільша біткоїн-транзакція, роздрібні клієнти Fidelity зможуть торгувати BTC, проблеми з оновленням протоколу Taro.

Влада США «гасить пожежу» в банківській системі

Міністерство фінансів США, Федеральна резервна система та Федеральна корпорація зі страхування вкладів (FDIC) оголосили, що вчинять «рішучі дії» для зміцнення довіри населення до банківської системи США.

Це рішення ухвалено після того, як у США за кілька днів закрилися одразу два банки – Silicon Valley Bank та Signature Bank.

BTC зростає на тлі падіння акцій банків

Курс біткоїна за останній тиждень різко зріс, тоді як вартість акцій банків значно впала.

Після банкрутства трьох банків, усі з яких були пов'язані із сегментом цифрових активів (Silvergate, Silicon Valley та Signature Bank), акції інших банків теж почали стрімко падати. Так, найбільший банк США JPMorgan Chase втратив 7,5% за п'ять днів, Bank of America – 15,7%, Western Alliance Bancorporation – 65,3%, First Republic Bank – 74,3%.

Складність майнінгу продовжує зростати

Складність майнінгу Біткоїна після чергового перерахунку досягла 43,55 T, що майже на 1,16% більше показників двотижневої давності.

Хешрейт мережі становить 311,69 EH/s. Блок зараз видобувається в середньому за 9 хвилин 53 секунди.

Luxor представила прошивку для Antminer

Майнінгова компанія Luxor представила LuxOS, першу сумісну з Antminer прошивку.

За допомогою LuxOS майнери можуть оптимізувати свої пристрої залежно від рівня прибутковості майнінгу, підвищуючи енергоефективність у періоди низької прибутковості та збільшуючи хешрейт за високої прибутковості.

У мережі Біткоїна пройшла транзакція на $1 млрд

У мережі Біткоїна 16 березня відбулася найбільша транзакція цього року в розмірі 40 141 BTC, або $1 млрд в еквіваленті.

Комісія за рекордну транзакцію становила $81,6, що в десятки разів нижче за аналогічні перекази з використанням традиційних фінансових каналів.

Fidelity відкрила доступ до платформи для торгівлі BTC

Компанія Fidelity Digital Assets надала роздрібним клієнтам із США доступ до сервісу Fidelity Crypto. Тепер мільйони користувачів зможуть торгувати біткоїнами на платформі.

Раніше доступ до цієї послуги був обмежений списком очікування. Тепер користувачам Fidelity Crypto достатньо створити брокерський рахунок та пройти верифікацію. Після цього стане доступною торгівля BTC.

Lightning Labs не зможе оновлювати протокол Taro

Суд Північного округу Каліфорнії визнав Lightning Labs винним у порушенні прав інтелектуальної власності блокчейн-стартапу Tari Labs та заборонив вносити будь-які зміни до протоколу Taro.

Tari Labs подали заяву до суду ще минулого року, посилаючись на схожі назви стартапу та протоколу, а також схожі сфери роботи. Після дослідження всіх поданих доказів та вивчення матеріалів справи каліфорнійський суд погодився з позицією позивачів.

Борис Джонсон відмовився від інтерв'ю з Такером Карлсоном Борис Джонсон відмовився від інтерв'ю з Такером Карлсоном Колишній британський прем'єр відмовився говорити зі скандальним журналістом після новин про смерть російського опозиціонера Олексія Навального. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Стартап Citrea залучив $2,7 млн на масштабування Біткоїна Стартап Citrea залучив $2,7 млн на масштабування Біткоїна Проєкт створює роллапи з нульовим розголошенням, які допомагають збільшити пропускну здатність блокчейну. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Подальшому зростанню BTC заважає фіксація прибутку Подальшому зростанню BTC заважає фіксація прибутку Довгострокові власники продали частину монет після перевищення цінового рівня у $50 000. Дмитро Харьков 22 лютого 2024