BTC зростає на тлі падіння акцій банків

BTC зростає на тлі падіння акцій банків

Інвестори переміщують активи з фіатного сектора на ринок біткоїна.

Курс біткоїна зріс на понад 20% за останні п’ять днів, у той час, як вартість акцій банків значно впала. Про це свідчать дані Yahoo Finance та CoinGecko.

Після банкрутства трьох банків, усі з яких були пов’язані з сегментом цифрових активів (Silvergate, Silicon Valley та Signature Bank), акції інших банків теж почали стрімко падати. Так найбільший банк США JPMorgan Chase втратив 7,5% за п’ять днів, Bank of America – 15,7%, Western Alliance Bancorporation – 65,3%, а First Republic Bank – 74,3%.

BTC зростає на тлі падіння акцій банків
Курс акцій JPMogran Chase за останні 5 днів. Джерело: Yahoo Finance.

Щобільше, торгівля деякими акціями навіть була призупинена на біржах через високу волатильність. Навіть фінансові вливання з боку регуляторних органів наразі не заспокоюють інвесторів.

Динаміка BTC

Біткоїн навпаки продемонстрував впевнене зростання, додавши понад 20% за останні п’ять днів. Головний цифровий актив торгується у районі $24 500, забезпечуючи таким чином прибуток для більшості довго- і короткострокових власників монет.

Наразі понад 73% пропозиції BTC генерують прибуток, тобто поточна ринкова ціна вища за їхню вартість на момент придбання. Ця ситуація свідчить про вихід з ведмежого ринку, що панував протягом усього 2022 року.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Крах банків та реакція уряду

На початку минулого тижня стало відомо про ліквідацію банку Silvergate, який співпрацював з компаніями з Біткоїн-індустрії (наприклад, MicroStrategy). А вже наприкінці тижня про банкрутство оголосили ще два банки: Silicon Valley та Signature Bank. Вони зазнали колапсу через недостатність резервів та масовий відтік депозитів.

Міністерство фінансів США та Федеральна корпорація зі страхування вкладів (FDIC) ухвалили рішення про закриття проблемних банків. Проте вони мають намір повністю компенсувати втрати власникам депозитів незалежно від їхнього обсягу (формальні зобов’язання державних органів стосувалися лише депозитів у межах $250 000).

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023