Роль Lightning-стартапів у розвитку Біткоїн-екосистеми

Роль Lightning-стартапів у розвитку Біткоїн-екосистеми

Стрімкий розвиток Lightning Network зумовлює попит на інноваційні Lightning-продукти. Спеціалізовані акселератори можуть дозволити оптимізувати цей процес і зробити BTC головним засобом для платежів у світі.

Розвиток Lightning Network та стартапи

Lightning Network – це найпопулярніший протокол другого рівня для блокчейну Біткоїна. Мінімальні комісії, моментальні транзакції та максимальна приватність забезпечують стабільне зростання попиту населення та бізнесу з різних країн. Lightning Network, як і базовий рівень Біткоїна абсолютно незалежні від банківської системи, тому можуть бути використані навіть у тих країнах, де немає доступу до банківських послуг.

Популярні мережі на зразок McDonald’s також активно інтегрують функціонал Lightning Network у свої заклади. Таким чином вони гарантують більшу зручність і надійність транзакцій, а також залучають біткоїнерів з усього світу. Пропускна здатність Lightning Network нещодавно перевищила 5000 BTC. Загальна кількість Lightning-нод також має тенденцію до зростання і їхня кількість сьогодні становить понад 17 000.

Динаміка кількості Lightning-нод. Джерело: LookIntoBitcoin
Динаміка кількості Lightning-нод. Джерело: LookIntoBitcoin

Все більша кількість стартапів усвідомлюють унікальні можливості Lightning Network, що полягають у створенні нових застосунків чи фінансово-технічних рішень на базі технології. Одним з успішних прикладів у цій сфері є стартап Mash, що використовує функціонал Lightning Network задля створення зручної платформи для отримання винагороди за свою працю для авторів контенту, розробників та інших творчих особистостей, які публікують свої роботи онлайн. Стартап вже залучив близько $6 млн інвестицій на початковому етапі презентації свого проєкту.

CEO Mash Джаред Нусінофф зазначає, що компанії – полегшити створення таких проєктів, забезпечити їхню відповідну монетизацію, «щоб розробники та виробники мали можливість працювати над ними повний робочий день та пропонувати більше відповідних товарів та послуг».

Співзасновник Double Top Олександр Гнатенко також відзначає роль таких стартапів у сучасному фінансовому та технологічному секторах економіки.

«Lightning-стартапи вкрай важливі для розвитку Біткоїн-екосистеми. На жаль, не всі це розуміють, бо саме через технологію Lightning ми отримуємо розширене застосування BTC, коли ми можемо в один клік зі смартфона розплатитися за каву, наприклад, без великих комісій», – пояснює експерт.

Акселератор для Lightning-стартапів

Хоча деякі стартапи досить успішно залучають фінансування без зовнішньої підтримки, загалом цей процес все ще відбувається повільно порівняно зі зростанням попиту на Lightning-рішення та застосунки з боку бізнесу та споживачів. Оригінальний підхід щодо розв’язання даної проблеми запропонувала компанія Stone Ridge Holdings Group. Вона відкрила перший акселератор Lightning-стартапів у Нью-Йорку, що надасть можливість командам та компаніям не лише отримати менторську підтримку та освітні можливості, а й залучити відповідне фінансування, необхідне для реалізації їхніх ідей.

Семінари у Stone Ridge Holdings Group. Джерело: Bitcoin Magazine
Семінари у Stone Ridge Holdings Group. Джерело: Bitcoin Magazine

Зокрема, кожна з команд, що потраплять на курс, гарантовано отримають $250 000, а переможець сукупно отримає $750 000. Stone Ridge Holdings Group надає перевагу протоколу Taro для Lightning Network, але інші акселератори можуть підтримувати й інші розробки на зразок RGB, що також має відповідні переваги. Такий підхід дозволить розвивати екосистему Біткоїна з різних боків з урахуванням інтересів різних груп споживачів, а також бізнесу й громадських організацій.

Олександр Гнатенко так прокоментував останні тенденції з підтримки Lightning-стартапів:

«Те, що у Нью-Йорку вирішили відкрити акселератор для таких компаній на ранній стадії – це дуже позитивний аспект. Річ у тому, що вони потребують фінансування й додаткової допомоги саме на цьому етапі».

Значення для Біткоїн-екосистеми

Стрімкий розвиток Lightning-стартапів може стати одним із головних драйверів розвитку всієї Біткоїн-екосистеми, оскільки цей процес має чимало переваг.

1. Lightning Network слугуватиме основою для різноманітних застосунків та платіжних рішень у роздрібній мережі. Таким чином переваги BTC як засобу платежу стануть очевидними у різних країнах світу.

2. Посилиться конкуренція між протоколами для Lightning Network з можливістю ширшого покриття потреб кожної з груп споживачів. Розробники отримають можливість безпосередньо тестувати свої пропозиції у бізнес-середовищі.

3. Сприяння глобалізації Біткоїн-ком’юніті із можливістю фінансової та технологічної інтеграції проєктів з різних країн та регіонів. Таким чином між усіма учасниками процесу може бути побудована більш ефективна взаємодія.

4. Акселератори дозволять генерувати фінансування на основі очікуваного прибутку й корисності для споживачів. Таким чином буде зекономлено час й оперативно перенаправлено фінансові потоки.

5. Талановиті Lightning-розробники з країн, що розвиваються можуть отримати розширену підтримку від міжнародних Біткоїн-фондів та агенцій. Такі можливості дуже актуальні для України з її значним технологічним та IT-потенціалом.

Висновки

Стрімкий розвиток Lightning Network протягом останнього року призвів до зростання попиту на новітні Lightning-розробки та застосунки. Стартапи дозволяють оперативно інтегрувати функціонал Lightning Network у різноманітні бізнес- та некомерційні рішення. Акселератори стартапів сприяють більш систематизованому підходу до набуття навичок та забезпечення необхідного фінансування для нових команд та компаній. Загалом стабільний розвиток таких стартапів може грати вирішальну роль у розвитку Біткоїн-екосистеми у світі та окремих регіонах, включаючи країни, що розвиваються.

Як відстежують біткоїни в Україні Як відстежують біткоїни в Україні Українські спеціалісти активно навчаються відстежувати біткоїн-транзакції. Таким чином Україна хоче вивести боротьбу зі злочинністю на новий рівень. Вже навіть є кілька гучних затримань. Але у цього тренду є не лише можливості, а й загрози. Дмитро Харьков 29 листопада 2023
Zap та Strike: історія успіху Джека Маллерса Zap та Strike: історія успіху Джека Маллерса Джек Маллерс – засновник і CEO Strike, інноваційної фінансової платформи, яка використовує Lightning для забезпечення швидких та дешевих міжнародних платежів. Незважаючи на молодий вік, Джек Маллерс вже встиг зробити значний внесок у розвиток і популяризацію Біткоїна. Володимир Гришенко 28 листопада 2023
Чому великі корпорації не люблять Біткоїн Чому великі корпорації не люблять Біткоїн Глобальні компанії на кшталт Apple та Google регулярно вводять обмеження для біткоїн-застосунків та BTC-гаманців. Але що стало причиною протистояння між корпораціями та головним цифровим активом? Дмитро Харьков 27 листопада 2023