Чому корпорації обирають біткоїн

Чому корпорації обирають біткоїн

У стратегіях великих компаній останніми роками відбуваються значні зміни. Вони починають переорієнтовуватися на використання BTC як резервного активу та блокчейну Біткоїна як найнадійнішої мережі для фінансових проєктів.

Біткоїн-резерви

Конкурентні позиції сучасних компаній залежать не лише від їхнього прибутку та поточних активів, а й від здатності грамотно розподіляти капітал. Зокрема накопичення твердих грошей створює передумови задля швидкого зростання фінансового потенціалу, незалежно від галузі роботи конкретної компанії.

За останні п’ять років курс BTC зріс приблизно на 800%, а за останньою інформацією публічні компанії наразі володіють біткоїнами на загальну суму в $22,3 млрд, а приватні – в $37,8 млрд.

Чому корпорації обирають біткоїн
Біткоїн-резерви країн, фондів та компаній. Джерело: The Block.

Серед публічних компаній лідерами у цій сфері є MicroStrategy (214 400 BTC), Marathon Digital (17 631 BTC) та Tesla (9720 BTC). Серед приватних компаній – Mt. Gox (200 000 BTC), Block.one (140 000 BTC) та Tether Holdings (75 354 BTC).

Переважна більшість компаній зі значними біткоїн-резервами демонструють стале зростання та є одними з лідерів у своїх галузях. Єдиним винятком є Mt. Gox, проте ця біржа зазнала банкрутства внаслідок хакерських атак ще у 2014 році.

Цифрова трансформація

Найбільш відомим та послідовним прибічником переходу на стандарт Біткоїна на рівні корпорації є засновник MicroStrategy Майкл Сейлор. Він почав реалізовувати цю ініціативу у 2020 році. Компанія-виробник програмного забезпечення пережила непростий період, але зараз отримує нереалізований прибуток обсягом близько $5 млрд.

Майкл Сейлор вказує на наступний цікавий факт щодо провідних корпорацій з індексу S&P 500. Лише сім найуспішніших компаній генерують весь приріст індексу останніми роками, у той час, як внесок інших 493 компаній дорівнює нулю. Тож лише ті корпорації, що розуміються на цифрових трендах, й можуть показувати стале та високе зростання на поточному етапі.

«Цифрова трансформація охоплює не лише інформацію. Якщо використовувати мову фізики, вона охоплює матерію та енергію», – зазначає засновник MicroStrategy.

Проте не всі технології та цифрові інновації мають рівне значення для конкурентних позицій корпорацій. Зокрема зрозуміло, що саме фінансові активи й визначатимуть процес накопичення капіталу більшою мірою.

Справді високий рівень децентралізації та надійності забезпечує лише алгоритм консенсусу Proof-of-Work. Ті цифрові активи, що використовують інші алгоритми (на зразок Proof-of-Stake), виступають лише як цінні папери, а не як товари. Іншими словами, вони можуть бути цифровими грошима й забезпечувати функцію зберігання вартості.

Наразі на біткоїн припадає 97% загальної потужності у мережах на алгоритмі консенсусу Proof-of-Work. Тобто Біткоїн забезпечує у десятки разів більшу стабільність за всі інші проєкти разом узяті.

Зважаючи на те, що ринковий механізм створює стимули для людей щодо використання однієї форми грошей, то це й не дивно. Як люди, так і бізнес переходять на той цифровий актив, що забезпечує найбільшу децентралізацію стабільність та захист від інфляції.

Наразі ми все ще перебуваємо на дуже ранній стадії цифрової трансформації. На біткоїн припадає лише 0,01% від глобального багатства (включаючи фондовий ринок, облігації, дорогоцінні метали, ринок нерухомості тощо). Але очевидно, що поступово капітал перетікає до найбільш твердих грошей – біткоїна.

На думку Майкла Сейлора, цей процес значно пришвидшиться у найближче десятиліття. Тож всі корпорації будуть змушені використовувати BTC як резервний актив. Питання лише у тому, хто зрозуміє це раніше, а хто пізніше.

Інші застосування

Попри те, що монетарне використання біткоїна завжди залишатиметься основним, на ринку останнім часом регулярно з’являються все нові підходи щодо немонетарного застосування блокчейну Біткоїна.

Минулого тижня MicroStrategy представила децентралізований протокол ідентифікації – MicroStrategy Orange, що працює на блокчейні Біткоїна. Засновник компанії підкреслив здатність протоколу забезпечувати безпечну, захищену від підробки цифрову ідентифікацію. Реалізація не потребуватиме застосування вищих рівнів блокчейну. MicroStrategy Orange використовує безпеку мережі Біткоїна для управління та зберігання децентралізованих ідентифікаторів.

Цей інноваційний підхід підвищує безпеку корпоративних систем і містить додаток для автентифікації електронної пошти з планами розширення на інші платформи та галузі. Запуск MicroStrategy Orange демонструє прагнення компанії розширити використання біткоїна за межі фінансових додатків, використовуючи функцію SegWit для ефективного управління створенням та оновленням документів.

Компанія Blockstream використовує блокчейн Біткоїна для розробки сайдчейнів, що дозволяють підвищити конфіденційність та забезпечити меншу вартість транзакцій. При цьому функціонал мережі значно розширюється. Це реалізовано завдяки протоколу Luquid Network.

А компанія Джека Маллерса Strike дозволяє користувачам надсилати та отримувати гроші за кордоном швидко і з мінімальними комісіями. Strike пропонує набір платіжних рішень для продавців, що дозволяє їм приймати платежі в біткоїнах легко і дешево. Компанія надає продавцям простий спосіб інтегрувати біткоїн-платежі в наявні платіжні системи.

Деякі компанії також виявляють інтерес до протоколів Ordinals та Runes. Тож можна очікувати на нові рішення на основі Біткоїна вже найближчим часом.

Що у підсумку

Зважаючи на унікальну здатність біткоїна виконувати функцію збереження вартості, а також забезпечувати децентралізацію та стабільну роботу, його характеристики стають все більш привабливими як для публічних, так і приватних компаній. Ймовірно, перехід на стандарт Біткоїна у корпоративному секторі пришвидшуватиметься, так само як і реалізація нових немонетарних застосувань блокчейну.

Які країни забороняють майнінг та чому Які країни забороняють майнінг та чому У світі низка країн вирішили заборонити майнінг. Уряди цих держав недооцінюють потенціал майнінгу, помилково вважаючи його надто енергомістким. Але за належного регулювання він забезпечує розвиток енергосистем, споживаючи лише надлишки електроенергії.  Володимир Гришенко 23 травня 2024
Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Багато хто чув про найдорожчу піцу в історії. Перша купівля реального товару за BTC – надзвичайно важлива подія для Біткоїн-ком’юніті. Вона відкрила шлях до гіпербіткоїнізації. Дмитро Харьков 22 травня 2024
Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Спроба побудувати соціалізм обернулася для Венесуели повним фіаско. Суттєво допомогти у розв’язанні економічних проблем міг би майнінг, однак замість стимулювання індустрії, місцева влада хоче заборонити видобуток біткоїнів. Володимир Гришенко 21 травня 2024