Як Біткоїн збагачує країни

Як Біткоїн збагачує країни

Деякі країни використовують біткоїн не тільки як засіб заощадження, а також як один зі способів заробітку. Зі всіх можливостей, що пропонує Біткоїн, уряди найчастіше обирають майнінг.

Біткоїн пропонує країнам нові види використання електроенергії, а також доступ до прямих інвестицій, що забезпечує економічне зростання. Чимало країн оцінили переваги майнінгу біткоїнів, особливо ті, що мають дешеві та доступні джерела енергії, такі як гідроелектричні або геотермальні станції. Майнінг може створювати нові робочі місця та сприяти розвитку технологічних індустрій, забезпечуючи додаткові доходи як на мікро-, так і на макроекономічному рівнях.

Сальвадор

Як Біткоїн збагачує країни
Джерело: Flickr

Сальвадор – перша і поки що єдина у світі країна яка визнала біткоїн законним платіжним засобом у 2021 році. За словами президента країни Наїба Букеле, першою відчула на собі зміни туристична галузь. У країну почали приїжджати Біткоїн-ентузіасти та регулярно проводити Біткоїн-конференції. Як результат – за півтора року туризм виріс на 95%.

Крім того, влада країни намагається реалізувати ще безліч біткоїн-програм, що також мають позитивний вплив на економіку. Насамперед це стосується паспортизації: був ухвалений міграційний закон що надає прискорене отримання громадянства іноземцям, які роблять пожертви в біткоїнах на державні програми соціального та економічного розвитку. Паралельно влада Сальвадору запустила програму Bitcoin Freedom Visa для іноземців, готових інвестувати в центральноамериканську країну $1 млн у BTC.

Наїб Букеле також розповів, що заробляти вдається і на майнінгу за допомогою геотермальної енергії, яку забезпечують місцеві вулкани. А ще влада країни регулярно купує та накопичує біткоїни, що також позитивно впливає на економіку на тлі зростання курсу BTC.

Загалом вдала реалізація цих та інших програм принесла прибуток Сальвадору у більш ніж $83 млн, що підтвердив президент країни.

Ефіопія

Як Біткоїн збагачує країни
Джерело: Flickr

Більше ніж Сальвадор, планує заробити Ефіопія. Головною перевагою цієї африканської країни є доступ до дешевої гідроенергії, яка значною мірою забезпечується великою греблею Ренесанс. Залишки електроенергії країна збирається продавати майнінговим компаніям.

Ефіопія стала доволі привабливою для міжнародних майнерів, адже середня вартість електроенергії є однією з найнижчих у світі.

За словами аналітика компанії Hashlabs Mining Джарана Меллеруда, країна продає дедалі більше електроенергії майнерам за ціною $31 за МВт/год без необхідності інвестувати у дорогі лінії електропередачі.

«Зараз компаніям, що займаються видобутком біткоїнів, продається 200 МВт електроенергії. Це додатковий $21 за МВт/год. Це означає додаткові $36 млн для економіки Ефіопії на рік», – підкреслив Джаран Меллеруд.

Він очікує, що до кінця року компанії, які займаються видобутком біткоїнів, отримають 500 МВт, що означає загалом $92 млн для національної економіки понад те, що вони могли б заробити шляхом експорту електроенергії у сусідні країни.

Парагвай

Як Біткоїн збагачує країни
Джерело: Flickr.

Заробляти на майнерах вирішив і Парагвай. У квітні Сенат країни схвалив резолюцію на підтримку продажу надлишків енергоресурсів країни майнінговим компаніям, враховуючи ціну та гарантії, які вони пропонують.

45 майнерів, які офіційно працюють на території Парагваю, сплачують за використану електроенергію від $40 до $52 за МВт/год плюс податки. Угоди про закупівлю електроенергії (PPA), підписані з цими компаніями, набагато вигідніші для Парагваю, ніж продаж електроенергії, що сильно субсидується, до Бразилії, яка платить в чотири рази менше, ніж видобувачі біткоїнів.

Сенатор Салін Бузаркіс зауважив, що продаж енергії для майнінгу дозволив би Національному управлінню енергетики заробляти понад $100 млн на рік, причому з «ніколи раніше не баченими» гарантіями від компаній у цьому секторі.

Бутан

Як Біткоїн збагачує країни
Джерело: Flickr.

Заробляти надприбутки від майнінгу збирається також і гімалайська країна Бутан, але, на відміну від попередніх кейсів, влада вирішила розвивати цю галузь на державному рівні. Офіційно це не афішували (напевно, щоб уникнути тиску з боку міжнародних фінансових компаній), але у Бутані створили низку державних підприємств із видобутку біткоїнів. Згодом спільнота все ж таки дізналася про будівництво чотирьох потужних дата-центрів.

Скільки вдалося заробити країні на майнінгу, офіційні джерела не повідомляють, але витрати були надзвичайно великими, що свідчить про масштабні плани щодо розвитку даної індустрії. Наприклад, у 2021-2022 роках з Китаю до Бутану було поставлено мікрочипи для видобутку біткоїнів на суму понад $220 млн. А дані місцевого Міністерства енергетики вказують на те, що за 2022 рік рівень енергоспоживання в галузі підскочило на 63%.

Також влада домовилась з компанією Bitdeer про будівництво ще одного великого дата-центру загальною потужністю у 600 МВт. Першу чергу підприємства вдалося вже запустити у серпні 2023 року.

Підсумки

Біткоїн має широкий асортимент інструментів, який можуть використовувати країни для стимулювання економіки: створення нових робочих місць, залучення інвестицій, розвиток технологічної інфраструктури. Але здебільшого країни, маючи доступ до дешевих джерел енергії, обмежуються розвитком майнінгу.

Видобуток біткоїнів допомагає країнам не лише додатково заробити, а й стабілізувати місцеві енергосистеми, використовуючи надлишок енергії у періоди низького споживання.

Які країни забороняють майнінг та чому Які країни забороняють майнінг та чому У світі низка країн вирішили заборонити майнінг. Уряди цих держав недооцінюють потенціал майнінгу, помилково вважаючи його надто енергомістким. Але за належного регулювання він забезпечує розвиток енергосистем, споживаючи лише надлишки електроенергії.  Володимир Гришенко 23 травня 2024
Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Багато хто чув про найдорожчу піцу в історії. Перша купівля реального товару за BTC – надзвичайно важлива подія для Біткоїн-ком’юніті. Вона відкрила шлях до гіпербіткоїнізації. Дмитро Харьков 22 травня 2024
Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Спроба побудувати соціалізм обернулася для Венесуели повним фіаско. Суттєво допомогти у розв’язанні економічних проблем міг би майнінг, однак замість стимулювання індустрії, місцева влада хоче заборонити видобуток біткоїнів. Володимир Гришенко 21 травня 2024