Великі майнери збільшили видобуток біткоїнів у вересні

Великі майнери збільшили видобуток біткоїнів у вересні

Провідні компанії нарощують виробничі потужності та максимізують прибуток.

У вересні публічні майнінгові компанії Marathon Digital, Riot Platforms та CleanSpark значно збільшили видобуток біткоїнів, що позитивно вплинуло на ціни їхніх акцій. Про це повідомляє Cointelegraph.

Минулого місяця Marathon Digital видобув 1242 BTC, що на 245% більше, ніж рік тому. Таке значне зростання відбулося в першу чергу завдяки збільшенню хешрейту компанії на 508%. Генеральний директор Marathon висловив задоволення досягненням своєї мети й розповів про плани розширити майнінг у регіонах з дешевими джерелами відновлюваної енергії.

У вересні Riot Platforms також збільшила виробництво біткоїнів на 9% у порівнянні з попереднім місяцем – 362 BTC, при цьому стратегічно скоротивши майнінгові операції.

CleanSpark досягла найкращих показників за квартал і фінансовий рік в історії, видобувши 643 BTC у вересні й 6903 BTC за фінансовий рік з жовтня 2022 по вересень 2023 року. Компанія пояснила свій успіх підвищенням ефективності, низькими витратами на електроенергію та роботою обладнання на максимальній потужності.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Динаміка акцій

Акції більшості майнерів не просто демонструють стале зростання, а навіть випереджають динаміку курсу біткоїна від початку року. Акції Marathon Digital додали у ціні 121% протягом поточного року.

Riot Platforms досягла навіть кращої динаміки своїх цінних паперів – +163% від початку року, а акції CleanSpark зросли на 81%. На цьому тлі один із лідерів сегмента Core Scientific планує вийти з процедури банкрутства й поновити активну діяльність.

Собівартість видобутку

Наразі собівартість видобутку монет за умов використання новітнього обладнання й дешевих джерел енергії становить близько $15 000. Але після халвінгу вона зросте до $30 000. Проте інвестиції майнерів у нарощування потужностей свідчать про те, що вони очікують на зростання курсу BTC у 2024-2025 роках.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023