Майнери можуть зіткнутися з проблемами після халвінгу

Майнери можуть зіткнутися з проблемами після халвінгу

Винагорода за здобутий блок знизиться на 50% у квітні 2024 року, що може негативно вплинути на рентабельність.

Зменшення нагороди за здобутий блок удвічі може вплинути на майнінгову галузь. Про це повідомили в аналітичній компанії Glassnode.

У квітні 2024 року винагорода майнерів за блок знизиться на 50%, що подвоїть собівартість видобутку одного BTC. Нині вона становить близько $15 000, а в майбутньому перевищить $30 000 – вище за поточну ціну одного біткоїна.

Glassnode представила дві моделі оцінки ціни, за якої майнери разом залишаться в мінусі, причому в першій моделі емісія порівнюється зі складністю видобутку.

«Ми вважаємо, що відповідно до цієї моделі у найефективніших майнерів у мережі собівартість видобутку становить близько $15 100», – пояснили дослідники.

В цьому випадку, скоріше за все, на більшу частину ринку майнінгу чекає серйозний дефіцит доходів.

Згідно з іншою моделлю, середня собівартість видобутку одного біткоїна становить $24 300 за біткоїн, що приблизно на 8% нижче за ринкову ціну 1 BTC станом на 28 вересня.

Також зазначається, що на підвищення доходів майнерів можуть незначно вплинути записи Ordinals. Вони виступають у ролі «заповнювача», що перетворює порожній блок-простір на джерело доходу.

Що таке халвінг

Халвінг – це вбудований механізм у протоколі біткоїна, який зменшує вдвічі винагороду за видобуток блоку приблизно кожних чотири роки. Ця подія безпосередньо впливає на доходи майнерів, тому що вони починають отримувати менше біткоїнів за кожен знайдений блок. Для багатьох майнерів, особливо тих, хто працює з невеликими масштабами або в регіонах з високими витратами на електроенергію, зменшення винагороди може зробити майнінг менш прибутковим або навіть збитковим.

Однак вплив халвінгу на доходи від майнінгу також пов'язаний із реакцією ринку на цю подію. Історично халвінги супроводжувалися зростанням ціни біткоїна у середньостроковій перспективі. Якщо ціна біткоїна значно збільшується після халвінгу, це може компенсувати зменшення винагороди за блок. Тим не менш майнери мають бути готовими до можливих коливань доходів і адаптувати свої стратегії відповідно до умов ринку, що змінюються.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Майнери диверсифікують бізнес

Напередодні халвінгу майнінгові компанії вивчають можливості диверсифікації своїх бізнес-моделей через численні несприятливі фактори. Зокрема, деякі майнери розглядають можливість перепрофілювання частини своїх виробничих потужностей під центри оброблення даних.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024