Майнери готуються до диверсифікації бізнесу

Майнери готуються до диверсифікації бізнесу

Компанії побоюються, що після халвінгу менше зароблятимуть в умовах електроенергії, що дорожчає.

Компанії, що займаються видобутком біткоїнів, вивчають можливості диверсифікації своїх бізнес-моделей напередодні халвінгу, який очікується у квітні 2024 року. Про це заявив аналітик компанії Compass Mining Ентоні Павер, повідомляє The Block.

За його словами, через численні несприятливі фактори деякі майнери розглядають можливість перепрофілювання частини своїх виробничих потужностей під центри оброблення даних. Перепрофілювання є стратегічним кроком, спрямованим на освоєння зростаючого ринку, зумовленого збільшенням попиту на обчислювальні потужності GPU у застосунках штучного інтелекту, таких як ChatGPT.

«Якщо ви займаєтеся майнінгом біткоїнів і видобуваєте їх у місці, де отримуєте дуже дешеву енергію, то тепер ці оператори думають: якщо ціна BTC впаде, мені потрібен дохід, який не залежатиме від ціни біткоїна. Оператори біткоїн-майнінгу, такі як Hut8, Hive Digital та Iris Energy, диверсифікують свої доходи, купуючи графічні процесори або перепрофілюючи резервні GPU», – повідомив Павер.

Що потрібно знати про халвінг

Халвінг – це подія, за якої винагорода за видобуток блоку зменшується вдвічі, що прямо впливає на прибутковість майнінгових компаній. Оскільки винагорода за блок стає меншою, майнінгові компанії мають адаптуватися, аби зберегти свою прибутковість. Це може призвести до збільшення консолідації в галузі, оскільки лише найефективніші оператори зможуть вижити за зменшених винагород.

З іншого боку, халвінг також може стимулювати зростання вартості біткоїна через зменшену пропозицію нових монет на ринку. Якщо ціна біткоїна значно збільшиться після халвінгу, це може компенсувати зменшені винагороди за блок для майнінгових компаній. Проте майнінгові компанії мають бути готові до можливих коливань і невизначеності у періоди після халвінгу.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Складність майнінгу

Крім халвінгу на видобуток нових біткоїнів впливає і низка інших факторів. Зокрема, згідно з останніми даними, хешрейт досяг нового історичного максимуму, що змусило мережу підвищити рівень складності. Так, за останній тиждень рівень складності видобутку біткоїна зріс на 5,5%, після того, як за останні 90 днів він збільшився на 9,1%.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024