Частка Казахстану в глобальному хешрейті продовжує падати

Частка Казахстану в глобальному хешрейті продовжує падати

Якщо 2021 року цей показник був на рівні 18%, то зараз він знизився до 4%.

Сьогодні частка Казахстану у світовому хешрейті Біткоїна становить 4%. На це звернув увагу аналітик компаній Hashrate Index та Luxor Technologies Джаран Меллеруд.

Він нагадав, що у 2021 році Казахстан утримував друге місце у світі з видобутку біткоїнів із показником глобального хешрейту на рівні 18%. Але ситуація кардинально змінилася.

Майнінг у Казахстані досить популярний. Ним займаються навіть електростанції, оскільки тривалий час це було вигідніше, ніж продавати електроенергію споживачам.

«Дешева електроенергія, величезний попит на хостинг, доступ до дешевого китайського обладнання, а також слабке регулювання і податкові пільги створили ідеальне середовище для казахстанської майнінгової промисловості, що бурхливо розвивалася у 2020–2021 роках. На жаль, швидке зростання незабаром почало виходити з-під контролю», – зазначив Меллеруд.

Виявилося, що електроенергетична система Казахстану давно застаріла і ледь справлялася з раптовим зростанням попиту з боку майнерів. Через це у вересні 2021 року оператор мережі почав вводити енергетичні квоти. У майнерів виникла проблема нестачі електроенергії. З того часу глобальний хешрейт Казахстану стабільно падає.

Регулювання майнінгу в країні

Нещодавно Казахстан вирішив ввести індустрію майнінгу в правове поле, затвердивши чіткі правила для роботи у цій сфері. 6 лютого президент країни Касим-Жомарт Токаєв підписав закон «Про цифрові активи в Республіці Казахстан».

Документ врегулював обіг цифрових активів та роботу індустрії майнінгу в країні. Влада вважає, що це допоможе залучити нові інвестиції в Казахстан.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Кращі країни для майнерів

Попри проблеми з енергетикою, Казахстан продовжує залишатися однією з найкращих країн для майнінгу у світі.

Крім нього, займатися майнінгом вигідно у США, Китаї, Канаді та Ісландії. Кожна з цих країн має свої переваги: від розвиненої інфраструктури до відновлюваних джерел електроенергії.

Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Користувач накопичив 3623 біткоїни з жовтня 2018 року по грудень 2019 року, коли він у середньому коштував $6900. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
У Бразилії вводять новий біткоїн-податок У Бразилії вводять новий біткоїн-податок Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Pando Asset стала вже тринадцятою фірмою, яка бажає запустити біржовий біткоїн-фонд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023