Протокол Stratum V2 отримає оновлення

Протокол Stratum V2 отримає оновлення

Майнери зможуть відбирати транзакції за допомогою нового підпротоколу і майнерських вузлів.

Розробники протоколу Stratum V2 оголосили про вихід оновлення (SRI), що дозволить відбирати транзакції за допомогою нового підпротоколу і майнерських вузлів. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Розробники пропонують майнерам, а також всій спільноті протестувати нову реалізацію. Їм стане у пригоді посібник для початківців, який розробники склали, щоб тестування виконувалося з використанням процесорів або реальних майнінгових пристроїв. Крім того, користувачів просять залишати відгуки про результати тестування через спеціальну форму.

Розробники порекомендували тестувати програмне забезпечення на пристроях для майнінгу SV1, підключившись до пулу SV2 через Translation Proxy. «Майнери будуть використовувати свій власний постачальник шаблонів (біткоїнів) з максимальною комісією», – йдеться в релізі. «У проксі-перекладачі знаходиться Job Negotiator, який запускає підпротокол, що відповідає за розподіл шаблонів майнера в пулі».

Чому V2 краще за V1

У пресрелізі стверджується, що цей протокол сприяє більшій децентралізації системи, оскільки майнерам надається відповідальність за надання нового шаблону (окремих транзакцій).

Протокол Stratum V2 отримає оновлення
Конфігурація дозволяє майнінговим пристроям з прошивкою SV1 підключатися до пулу SV2 і вибирати свої транзакції. Джерело: Bitcoin Magazine

До того ж у поточному протоколі майнінгу Stratum V1 відбір транзакцій здійснюється обмеженою кількістю майнінг-пулів, що збільшує ризик цензури біткоїн-транзакцій. Stratum V2 гарантує, що відбір транзакцій виконують самі майнери, що дозволяє зменшити ризик цензури усіх процесів.

Серед інших оновлень V2 – поліпшення шифрування і відповідність останнім вимогам специфікацій, а також плани надати можливість майнінг-пулам виконувати вибіркові перевірки блоків на дійсність. Однак найбільш важливим нововведенням є можливість відправлення pull-запитів для постачальника шаблонів в Bitcoin Core.

«У наступному оновленні ми додамо резервну функцію, яка дозволить майнерам повернутися до іншого пулу або до самостійного майнінгу, якщо пул вирішить не прийняти їхню пропозицію. У такому випадку майнери від'єднаються і повернуться назад»,– кажуть розробники у пресрелізі.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Коли з’явився протокол Stratum

Протокол Stratum став доступним до тестування у жовтні 2022 року. До того це програмне забезпечення для майнінгу біткоїнів востаннє оновлювалося наприкінці 2012 року.

На етапі першого тестування майнери могли самостійно розмістити проксі та під'єднатися до пулу SV2 з розширеною підтримкою каналів, наприклад, BrainsPool.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Україна впровадить норми MiCA, але поки не змінить статусу Біткоїна, Ledger призупинив випуск Recover, Trezor прозвітував про зростання продажів, розроблено новий протокол другого рівня, поодинокий майнер здобув блок Біткоїна, закривається біржа Hotbit, а на активи Celsius знайшовся покупець. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Покупці звернули увагу на продукти компанії на тлі негативних новин про її конкурента – Ledger. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Невизначеність щодо перемовин про підняття стелі держборгу США впливає на інвесторів. Дмитро Харьков 26 травня 2023