Майнерам оновили протокол Stratum

Майнерам оновили протокол Stratum

Це програмне забезпечення для майнінгу біткоїнів востаннє оновлювалося наприкінці 2012 року.

Протокол Stratum V2, покликаний покращити спільну роботу майнерів та пулів, зробивши видобуток біткоїна децентралізованішим, став доступним для тестування. Про це повідомляється в Twitter спільноти проєкту.

«Майнери прошивки SV1 тепер можуть використовувати наш проксі-сервер для переходу на SV2. На етапі тестування ви можете самостійно розмістити проксі та під'єднатися до пулу SV2 з розширеною підтримкою каналів, наприклад, BrainsPool», – сказано у повідомленні.

Більш стабільну версію протоколу розробники обіцяють презентувати у листопаді.

Що таке протокол Stratum

Оригінальний протокол Stratum представив спільноті у 2012 році засновник Slush Pool Марек Палатінус, автор концепції майнінгу в пулах та засновник апаратного гаманця Trezor.

На сьогодні Stratum широко використовується майнерами, що працюють на алгоритмі Proof-of-Work, проте оператор Slush Pool – компанія Braains визнає, що протокол має свої вади, які зі зростанням мережі та розвитком нових технологічних рішень стають дедалі більш очевидними.

Відповіддю на наявні недоліки оригінальної версії має стати Stratum V2.

Обладнання для майнінгу біткоїнів
Обладнання для майнінгу біткоїнів
Обладнання для майнінгу біткоїнів, також відоме як майнінг-ферми, є обчислювальн...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що зміниться з появою Stratum V2

На сьогодні переважна більшість майнерів замість прямого доступу до Біткоїн-протоколу працюють через проміжний протокол, який називають Stratum. Він полегшує зв'язок між Біткоїн-мережею, майнерами та майнінговими пулами, що поєднують обчислювальну потужність тисяч майнерів по всьому світу.

Оновлення протоколу Stratum до версії V2 дозволить зробити видобуток біткоїнів доступним для більшої кількості учасників, оскільки Stratum V2 підтримуватиме інтернет-з'єднання нижчої якості.

Stratum V2 використовує рішення «узгодження роботи» (job negotiation), яке дає окремим майнерам можливість вибирати, які транзакції будуть включені до нових блоків.

Stratum V2 зменшує як розмір, так і кількість даних, що передаються.

Версія протоколу Stratum V1 має серйозний недолік у сфері безпеки: вона вразлива для атак із застосуванням способу «людина посередині» (MITM). Найгірший варіант такої атаки – крадіжка хешрейта, у разі якого зловмисна третя сторона може вкрасти роботу майнера до того, як вона досягне цільового пулу, тим самим отримавши винагороду для себе.

У Stratum V2 цю вразливість усунено. З'єднання між майнерами та пулами шифруються за допомогою AEAD – режиму блокового шифрування, який захищає цілісність передачі даних.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024