Біткоїн показує кращу динаміку, ніж майнінгові компанії

Біткоїн показує кращу динаміку, ніж майнінгові компанії

Біткоїн виявися менш вразливим до ведмежого ринку, ніж великі майнери.

З початку 2022 року ринкова вартість біткоїна знизилася на 56,6%, у той час, як провідні майнінгові компанії втратили за цей час 66-98% своєї капіталізації. Такого висновку дійшли аналітики Bitcoin Magazine.

Хоча динаміка фінансового стану майнерів зазвичай тісно корелює із ринковою вартістю BTC, компанії все ще не можуть конкурувати із головним цифровим активом. Навіть найуспішніший великий майнер Marathon Digital втратив на 10% більше своєї капіталізації порівняно з біткоїном.

Динаміка вартості BTC та основних майнерів. Джерело: Bitcoin Magazine PRO
Динаміка вартості BTC та основних майнерів. Джерело: Bitcoin Magazine PRO

Аналітики Bitcoin Magazine Дайлан ЛеКлер та Сем Рул вважають, що не всі з провідних майнінгових компаній витримають ведмежий тиск. Проблеми Core Scientific та Argo Blockchain, що втратили понад 90% від своєї капіталізації, підтверджують такі прогнози.

Рекордний хешрейт

Хешрейт продовжує впевнено зростати, встановлюючи нові максимуми. Так, він досяг рівня 272 EH/s й оновив історичний максимум. За таких умов обчислювальні ресурси, необхідні для видобутку блоку значно зростають. Відповідно потенційна маржа майнерів сильно знижується.

Попри ведмежий ринок цей тренд, вірогідно, буде спостерігатися найближчими тижнями. Отже, ймовірність ще однієї хвилі капітуляції майнерів залишається досить високою. Як наслідок – можливим є перерозподіл ринку майнінгу перед остаточною консолідацією та поновленням зростання.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Вага майнерів на ринку

На сьогодні майнери контролюють близько 9,7% від загальної пропозиції BTC. Хоча їхня частка продовжує знижуватися (в тому числі й внаслідок халвінгу), вони серйозно впливають на ціноутворення BTC. У разі нової хвилі капітуляцій на ринку ведмежий тиск може посилитися.

Клієнти найбільшого банку Бразилії зможуть торгувати BTC Клієнти найбільшого банку Бразилії зможуть торгувати BTC Фінустанова має намір розвивати біткоїн-послуги, попри посилення регулювання в країні. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Riot Platforms придбає у MicroBT партію «асіків» за $290 млн Riot Platforms придбає у MicroBT партію «асіків» за $290 млн Усі роботи з розгортання та налаштування обладнання завершаться у 2025 році. Продуктивність обладнання компанії має перевищити 38 EH/s. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
BlackRock отримав «стартовий капітал» для біткоїн-ETF BlackRock отримав «стартовий капітал» для біткоїн-ETF Інвестори виявляють інтерес до нового біржового продукту від керуючого активами. Дмитро Харьков 05 грудня 2023