75% усіх BTC належать ходлерам

75% усіх BTC належать ходлерам

Довгострокові власники монет традиційно домінують під час ведмежого ринку.

На сьогодні ходлери контролюють понад 75% від усіх біткоїнів, що є максимальним показником з 2015 року. Про це повідомляє аналітичний портал CryptoQuant.

Історичні дані підтверджують циклічність структури володіння монетами. Зокрема періоди швидкого зростання ринкової вартості BTC заохочують нових користувачів. Проте їхній горизонт інвестування є порівняно коротким. Тому вони розпродають більшу частину монет під час корекції.

Динаміка частки ходлерів. Джерело: CryptoQuant
Динаміка частки ходлерів. Джерело: CryptoQuant

Натомість ходлери утримують монети попри зменшення їхньої фіатної вартості. Щобільше, за можливості вони навіть нарощують свої резерви, коли курс BTC опиняється недооціненим відповідно до фундаментальних показників. Схожа ситуація спостерігалася під час ведмежого ринку 2015 року.

Прогнози аналітиків

Експерти CryptoQuant очікують на подальше зростання домінування ходлерів. Така тенденція може тривати до наступного халвінгу, який відбудеться у квітні 2024 року. Зменшення винагороди за видобуток блоку вірогідно призведе до нової бичачої фази й залучення нового покоління трейдерів та інвесторів.

Наразі винагорода майнерам за видобуток блоку складає 6,3 BTC, а після чергового халвінгу вона зменшиться до 3,15 BTC. При цьому в перші роки існування біткоїна майнери отримували 50 BTC за кожний видобутий блок. Стабільне зменшення приросту кількості BTC важливо для забезпечення довгострокового зростання його вартості як у фіатному, так і реальному вимірах.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Позиції майнерів

Майнери складають іншу велику групу власників BTC. На сьогодні вони володіють майже 10% від усіх біткоїнів на ринку. Майнери також безпосередньо впливають на ціноутворення, тому що вони змушені продавати частину своїх монет для покриття відповідних операційних витрат.

NASDAQ почне зберігати біткоїни NASDAQ почне зберігати біткоїни Біржовий гігант прагне працювати за моделлю компанії Fidelity. Юлiя Савицька 27 березня 2023
Інвестори переводять кошти з банків у BTC Інвестори переводять кошти з банків у BTC Банківська криза прискорила зростання вартості головного цифрового активу. Дмитро Харьков 27 березня 2023
Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023