75% усіх BTC належать ходлерам

75% усіх BTC належать ходлерам

Довгострокові власники монет традиційно домінують під час ведмежого ринку.

На сьогодні ходлери контролюють понад 75% від усіх біткоїнів, що є максимальним показником з 2015 року. Про це повідомляє аналітичний портал CryptoQuant.

Історичні дані підтверджують циклічність структури володіння монетами. Зокрема періоди швидкого зростання ринкової вартості BTC заохочують нових користувачів. Проте їхній горизонт інвестування є порівняно коротким. Тому вони розпродають більшу частину монет під час корекції.

Динаміка частки ходлерів. Джерело: CryptoQuant
Динаміка частки ходлерів. Джерело: CryptoQuant

Натомість ходлери утримують монети попри зменшення їхньої фіатної вартості. Щобільше, за можливості вони навіть нарощують свої резерви, коли курс BTC опиняється недооціненим відповідно до фундаментальних показників. Схожа ситуація спостерігалася під час ведмежого ринку 2015 року.

Прогнози аналітиків

Експерти CryptoQuant очікують на подальше зростання домінування ходлерів. Така тенденція може тривати до наступного халвінгу, який відбудеться у квітні 2024 року. Зменшення винагороди за видобуток блоку вірогідно призведе до нової бичачої фази й залучення нового покоління трейдерів та інвесторів.

Наразі винагорода майнерам за видобуток блоку складає 6,3 BTC, а після чергового халвінгу вона зменшиться до 3,15 BTC. При цьому в перші роки існування біткоїна майнери отримували 50 BTC за кожний видобутий блок. Стабільне зменшення приросту кількості BTC важливо для забезпечення довгострокового зростання його вартості як у фіатному, так і реальному вимірах.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Позиції майнерів

Майнери складають іншу велику групу власників BTC. На сьогодні вони володіють майже 10% від усіх біткоїнів на ринку. Майнери також безпосередньо впливають на ціноутворення, тому що вони змушені продавати частину своїх монет для покриття відповідних операційних витрат.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024