Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Україна потрапила до чергового Біткоїн-рейтингу, Mastercard допоможе банкам з біткоїнами, Крейг Райт програв суд, стало відомо, скільки у Tesla BTC, Біткоїн у Книзі рекордів Гіннеса, майнери в ЄС можуть залишитися без електроенергії, ПАР визнав біткоїн фінансовим продуктом.

Україна потрапила до Топ-40 біткоїн-економік світу

Україна посіла 36-ю позицію серед біткоїн-економік світу з рейтингом 5,3 із 10 можливих.

В Україні 12,7% населення володіє біткоїном та цифровими активами. У країні функціонують 34 біткоїн-ноди, п'ять спеціалізованих бірж для торгівлі BTC та цифровими активами, а також 46 біткоїн-банкоматів.

Mastercard допоможе банкам приймати біткоїни

Міжнародна платіжна система Mastercard у 2023 році запустить нову програму роботи з банками, яка спростить для них операції з біткоїнами.

Зокрема, Mastercard стане посередником між торговою платформою Paxos та банками. Вона стежитиме за безпекою та дотриманням нормативних вимог. Програма Mastercard буде запущена у першому кварталі 2023 року в межах неназваного регіону. У разі успіху послуга буде масштабована по всьому світу.

Крейг Райт програв суд биткоїнеру

Біткоїн-ентузіаст під ніком у Твіттері Hodlonaut виграв судовий процес проти австралійського бізнесмена Крейга Райта, який стверджує, що є творцем Біткоїна.

Норвезький суд дійшов висновку, що Hodlonaut мав «достатні фактичні підстави стверджувати, що Райт збрехав, намагаючись довести, що він – Сатоші Накамото». Райту доведеться виплатити користувачеві Твіттеру близько $383,000.

Tesla досі зберігає 10 800 BTC

Виробник електромобілів Tesla, що належить американському бізнесменові Ілону Маску, випустив фінансовий звіт за третій квартал 2022 року. Згідно з документом, на рахунку компанії все ще знаходиться близько 10 800 BTC.

Таким чином, Tesla за останній квартал не продавала біткоїни, а лише зберігала їх. На сьогодні вартість її цифрових активів залишилася на рівні $218 млн, як у другому кварталі 2022 року.

Біткоїн потрапив до Книги рекордів Гіннеса

Книга рекордів Гіннеса додала Біткоїн у своє останнє видання. Біткоїн називають «першою децентралізованою криптовалютою», концепцію якої створив Сатоші Накамото ще 2008 року.

Визнання Біткоїна таким авторитетним виданням, як Книга рекордів Гіннеса, вказує на те, що він був однією з найбільш обговорюваних тем за останні кілька років.

У ЄС можуть призупинити майнінг

Європейська комісія заявила, що держави-члени ЄС мають підготуватися до припинення майнінгу, «якщо виникне необхідність скидання навантаження в електричних системах».

Єврокомісія також наполягає на скасуванні податкових пільг та інших преференцій для майнінгових компаній, що спеціалізуються на алгоритмі Proof-of-Work.

У ПАР вирішили врегулювати Біткоїн

Біткоїн та цифрові активи тепер класифікуються в Південно-Африканській Республіці як фінансові продукти. Відповідну декларацію ухвалив уряд країни.

Цифровий актив визнано як одну з форм відображення вартості, яка може брати участь у торгівлі, передачі іншим особам, накопиченні тощо. Це регуляторне визнання стало першою законодавчою ініціативою у сфері біткоїна та цифрових активів у ПАР.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024