У ПАР вирішили врегулювати Біткоїн

У ПАР вирішили врегулювати Біткоїн

Біткоїн отримав статус фінансового продукту в Південноафриканській республіці.

Біткоїн та цифрові активи тепер класифікуються у Південноафриканській республіці як фінансові продукти. Відповідну декларацію прийняв уряд країни, повідомляє офіційне видання Green Gazette.

Цифровий актив визнано як одну з форм відображення вартості, яка може брати участь у торгівлі, передачі іншим особам, накопиченні тощо. Це регуляторне визнання стало першою законодавчою ініціативою у сфері біткоїна та цифрових активів у ПАР.

Декларація з цифрових активів ПАР. Джерело: Green Gazette.
Декларація з цифрових активів ПАР. Джерело: Green Gazette.

Цифрові валюти, які випущено не центральними банками, отримують можливість обмеженого використання в країні як національними, так і міжнародними контрагентами. При цьому влада наголошує на запровадженні норм KYC/AML (знай свого клієнта та законодавства з протидії відмивання коштів), які можуть значною мірою обмежити приватність користувачів.

Досвід інших країн

Сальвадор став першою країною у світі, яка надала біткоїну статус законного платіжного засобу у вересні 2021 року. За кілька місяців Центральноафриканська Республіка (ЦАР) послідкувала прикладу Сальвадору та також надала BTC найвищий платіжний статус.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Інші країни наразі роблять лише перші кроки у напрямку врегулювання та визнання біткоїна у внутрішніх та міжнародних операціях. Поточний прогрес ЦАР приблизно відповідає законодавчим тенденціям України та закону «Про віртуальні активи».

Біткоїн-економіки світу

Відповідно до методології Coincub, законодавче та податкове врегулювання біткоїна грає ключову роль у створенні відповідної інфраструктури. Україна посідає 36-ту позицію у світі згідно з цим підходом, а ПАР – 30-ту. Податкові реформи можуть дозволити досягти стрімкого прогресу для обох країн у найближчі роки.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024