Україна потрапила до Топ-40 Біткоїн-економік світу

Україна потрапила до Топ-40 Біткоїн-економік світу

Лідерами рейтингу стали Німеччина, Швейцарія та Австралія.

Україна посіла 36 позицію серед Біткоїн-економік світу з рейтингом 5,3 з 10 можливих. Про це свідчать дані квартального рейтингу Coincub.

Відповідно до останнього статистичного звіту, 12,7% населення України володіють біткоїном та цифровими активами. У країні функціонують 34 Біткоїн-ноди, п’ять спеціалізованих бірж для торгівлі BTC та цифровими активами, а також 46 біткоїн-банкоматів.

Топ-10 Біткоїн-економік світу. Джерело: Coincub
Топ-10 Біткоїн-економік світу. Джерело: Coincub

Попри розвинену інфраструктуру й активне використання цифрових активів населенням, Україна отримала невисокі оцінки у сфері податкового регулювання галузі. Наявні напрацювання набудуть чинності лише після затвердження змін у Податковий кодекс. Також доцільним є прогрес у правовому врегулюванні сегмента операцій з цифровими активами та його інтеграції з традиційним фінансовим сегментом.

Провідні Біткоїн-економіки світу

Рейтинг Coincub враховує дев’ять основних критеріїв для порівняння Біткоїн-економік. До них належать торгівля, регулювання, фінанси, податки, ризики незаконних операцій, ситуація із навколишнім середовищем тощо. За результатами третього кварталу 2022 року Німеччина із результатом у 9,7 бала стала одноосібним лідером рейтингу.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Також до Топ-5 Біткоїн-економік світу потрапили Швейцарія (9,5 балів), Австралія (8,5 балів), ОАЕ (8,5 балів) та Сінгапур (8,3 бала). США, які ділили першу сходинку з Німеччиною в рейтингу за попередній квартал, опустилися на сьому сходинку з результатом 7,8 бала.

Використання цифрових активів

У рейтингу з використання цифрових активів Україна посіла третю позицію після В’єтнаму та Філіппін. Українці активно використовують біткоїн, а також беруть участь у P2P переказах. Розвиток Біткоїн-інфраструктури та законодавче врегулювання основних питань сприятимуть подальшому зміцненню позицій України у глобальній цифровій економіці.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024