Україна потрапила до Топ-40 Біткоїн-економік світу

Україна потрапила до Топ-40 Біткоїн-економік світу

Лідерами рейтингу стали Німеччина, Швейцарія та Австралія.

Україна посіла 36 позицію серед Біткоїн-економік світу з рейтингом 5,3 з 10 можливих. Про це свідчать дані квартального рейтингу Coincub.

Відповідно до останнього статистичного звіту, 12,7% населення України володіють біткоїном та цифровими активами. У країні функціонують 34 Біткоїн-ноди, п’ять спеціалізованих бірж для торгівлі BTC та цифровими активами, а також 46 біткоїн-банкоматів.

Топ-10 Біткоїн-економік світу. Джерело: Coincub
Топ-10 Біткоїн-економік світу. Джерело: Coincub

Попри розвинену інфраструктуру й активне використання цифрових активів населенням, Україна отримала невисокі оцінки у сфері податкового регулювання галузі. Наявні напрацювання набудуть чинності лише після затвердження змін у Податковий кодекс. Також доцільним є прогрес у правовому врегулюванні сегмента операцій з цифровими активами та його інтеграції з традиційним фінансовим сегментом.

Провідні Біткоїн-економіки світу

Рейтинг Coincub враховує дев’ять основних критеріїв для порівняння Біткоїн-економік. До них належать торгівля, регулювання, фінанси, податки, ризики незаконних операцій, ситуація із навколишнім середовищем тощо. За результатами третього кварталу 2022 року Німеччина із результатом у 9,7 бала стала одноосібним лідером рейтингу.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Також до Топ-5 Біткоїн-економік світу потрапили Швейцарія (9,5 балів), Австралія (8,5 балів), ОАЕ (8,5 балів) та Сінгапур (8,3 бала). США, які ділили першу сходинку з Німеччиною в рейтингу за попередній квартал, опустилися на сьому сходинку з результатом 7,8 бала.

Використання цифрових активів

У рейтингу з використання цифрових активів Україна посіла третю позицію після В’єтнаму та Філіппін. Українці активно використовують біткоїн, а також беруть участь у P2P переказах. Розвиток Біткоїн-інфраструктури та законодавче врегулювання основних питань сприятимуть подальшому зміцненню позицій України у глобальній цифровій економіці.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024