Україна потрапила до Топ-40 Біткоїн-економік світу

Україна потрапила до Топ-40 Біткоїн-економік світу

Лідерами рейтингу стали Німеччина, Швейцарія та Австралія.

Україна посіла 36 позицію серед Біткоїн-економік світу з рейтингом 5,3 з 10 можливих. Про це свідчать дані квартального рейтингу Coincub.

Відповідно до останнього статистичного звіту, 12,7% населення України володіють біткоїном та цифровими активами. У країні функціонують 34 Біткоїн-ноди, п’ять спеціалізованих бірж для торгівлі BTC та цифровими активами, а також 46 біткоїн-банкоматів.

Топ-10 Біткоїн-економік світу. Джерело: Coincub
Топ-10 Біткоїн-економік світу. Джерело: Coincub

Попри розвинену інфраструктуру й активне використання цифрових активів населенням, Україна отримала невисокі оцінки у сфері податкового регулювання галузі. Наявні напрацювання набудуть чинності лише після затвердження змін у Податковий кодекс. Також доцільним є прогрес у правовому врегулюванні сегмента операцій з цифровими активами та його інтеграції з традиційним фінансовим сегментом.

Провідні Біткоїн-економіки світу

Рейтинг Coincub враховує дев’ять основних критеріїв для порівняння Біткоїн-економік. До них належать торгівля, регулювання, фінанси, податки, ризики незаконних операцій, ситуація із навколишнім середовищем тощо. За результатами третього кварталу 2022 року Німеччина із результатом у 9,7 бала стала одноосібним лідером рейтингу.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Також до Топ-5 Біткоїн-економік світу потрапили Швейцарія (9,5 балів), Австралія (8,5 балів), ОАЕ (8,5 балів) та Сінгапур (8,3 бала). США, які ділили першу сходинку з Німеччиною в рейтингу за попередній квартал, опустилися на сьому сходинку з результатом 7,8 бала.

Використання цифрових активів

У рейтингу з використання цифрових активів Україна посіла третю позицію після В’єтнаму та Філіппін. Українці активно використовують біткоїн, а також беруть участь у P2P переказах. Розвиток Біткоїн-інфраструктури та законодавче врегулювання основних питань сприятимуть подальшому зміцненню позицій України у глобальній цифровій економіці.

Торгівля BTC у Чилі стала доступнішою Торгівля BTC у Чилі стала доступнішою Мешканці країни тепер можуть займатися трейдингом на платформі MercadoLibre. Юлiя Савицька 30 березня 2023
Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна Бум у сегменті майнінгу змінюється на стале зростання. Дмитро Харьков 30 березня 2023
Гонконг хоче спростити роботу Біткоїн-компаній Гонконг хоче спростити роботу Біткоїн-компаній Регіон хоче полегшити надання банківських операцій для компаній, які працюють з біткоїном та криптовалютами. Юлiя Савицька 29 березня 2023