Україна потрапила до Топ-3 країн з використання цифрових активів

Україна потрапила до Топ-3 країн з використання цифрових активів

За рік Україна піднялася в рейтингу на одну сходинку, закріпившись в трійці лідерів.

У 2022 році світовими лідерами з використання біткоїна та криптовалют стали В’єтнам, Філіппіни та Україна. Про це свідчить новий рейтинг аналітичної компанії Chainalysis.

Під час його складання враховувались вартість цифрових активів, що були отримані з централізованих бірж, скореговані за купівельною спроможністю на душу населення; активність звичайних непрофесійних користувачів біткоїна та криптовалют; торговельний обсяг P2P-транзакцій; ринкова вартість, отримана з DeFi-протоколів та DeFi-активність непрофесійних учасників ринку.

Значення Індексу використання цифрових активів за країнами. Джерело: Chainalysis.
Значення Індексу використання цифрових активів за країнами. Джерело: Chainalysis.

Попри певні зміни у методології розрахунку індексу, лідером рейтингу залишився В’єтнам, який посів високі позиції з усіх основних критеріїв. Філіппіни вийшли на другу сходинку внаслідок прогресу, досягнутого у сфері централізованих бірж. Україна зміцнила свої позиції, перемістившись з четвертої на третю сходинку за рік, зокрема через прогрес у використанні бірж.

Регіональні показники

З розвинених країн до Топ-20 потрапили лише США та Велика Британія: п’ята та 17-та позиції відповідно. Цьогорічний рейтинг підтверджує загальну тенденцію до більш активного використання біткоїна та криптовалют у країнах, що розвиваються. У багатьох випадках такі активи сприймають не лише як можливість отримати додатковий дохід, а і як ефективний захист від девальвації національної валюти.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Серед країн Центральної Азії лідирує Казахстан (61 місце), а вже за ним слідують Киргизстан (77 місце) та Узбекистан (87 місце). Серед східноєвропейських країн варто відзначити відносно високу позицію Молдови (41 місце). Після певної лібералізації національного регулювання Китай повернувся до Топ-10.

Альтернативні рейтинги

Україна стабільно опиняється серед лідерів з використання біткоїна та цифрових активів, попри відмінності у методології, що використовують різні аналітичні компанії. Так, за результатами дослідження Merchant Machine, Україна знаходиться на другій позиції у світі, поступаючись лише США.

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023