Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

У соцмережах цікавляться Біткоїном, запущений протокол Taro, WOG тепер приймає біткоїни, у Казахстані банк вперше купив BTC, а майнерам планують видавати ліцензії, в Узбекистані зафіксували збори для бірж, майнінгові компанії зазнають збитків, а ексглава Bitmain хоче викупити «проблемних» майнерів.

Інтерес до Біткоїна у соцмережах зростає

Наразі понад 26% обговорень у соціальних мережах припадає на Біткоїн, що є максимумом у порівнянні з липневими показниками.

Біткоїн служить основним індикатором ринку цифрових активів, тому користувачі активно обговорюють перспективи BTC в контексті грошово-кредитної політики ФРС.

Відбувся запуск протоколу Taro: що це таке

Компанія Lightning Labs представила альфа-версію протоколу Taro, що дозволяє розробникам добувати, відправляти та отримувати активи та стейблкоїни у блокчейні Біткоїна.

Протокол Taro реалізований скриптовою мовою програмування Taproot, що дозволяє додавати метадані у вихідні транзакції. Цей підхід дозволить досягти більшої економічності порівняно з попереднім протоколом Omni, а мережевий ефект сприятиме зростанню ліквідності Lightning Network.

Заправитися на WOG тепер можна за біткоїни

Українська мережа автозаправних станцій WOG додала можливість оплати біткоїнами за пальне за допомогою Binance Pay.

Оплата біткоїнами доступна при безконтактному розрахунку за допомогою сервісу WOG PAY в додатку PRIDE. Для цього необхідно із запропонованих способів оплати вибрати Binance Pay та підтвердити оплату в мобільному додатку Binance.

У Казахстані банк провів першу операцію з купівлі BTC

У Казахстані Євразійський банк та біткоїн-біржа Intebix провели першу операцію з купівлі біткоїнів за фіатні гроші.

Наголошується, що йдеться про власну розробку Євразійського банку, яка «дозволила встановити одну з найнижчих комісій у світі за таку операцію».

У Казахстані хочуть видавати ліцензії майнерам

Нижня палата парламенту Казахстану подала законопроєкт «Про цифрові активи в Казахстані».

Документ включає законодавче визначення понять у сфері майнінгу, ліцензування майнінгової діяльності, а також вводиться поняття «енергетичної квоти» для легальних майнерів. Крім того, пропонується внести зміни до супутніх галузевих законів, у тому числі до податкового законодавства щодо оподаткування майнінгу.

В Узбекистані встановили розмір зборів для бірж та майнерів

Національне агентство перспективних проєктів, Міністерство фінансів та Державний податковий комітет Узбекистану 28 вересня ухвалили спільну постанову, яка встановлює розмір зборів для бірж та майнінгових компаній, що працюють у країні.

Відповідно до класифікації бірж та майнерів, встановлюється щомісячний збір. Національне законодавство визначає фіскальні вимоги до юридичних осіб, які займаються цим видом діяльності.

Публічні майнінгові компанії зазнають збитків

Переважна кількість публічних майнінгових компаній показала нерозподілений збиток на балансі, попри вдалий 2021 рік.

Це пояснюється високими адміністративними витратами, невдалими інвестиціями та надмірною експансією під час бичачого ринку у 2021 році.

Ексглава Bitmain створює фонд для викупу активів «проблемних» майнерів

Провайдер майнінгових послуг Bitdeer, який очолює екс-CEO Bitmain Джихан Ву, запустить фонд у розмірі $250 млн для викупу активів у «проблемних» компаній індустрії.

Доходи біткоїн-майнерів залишаються поблизу дворічних мінімумів на тлі ослаблення кон'юнктури, зростання енерговитрат та посилення конкуренції. Погіршення операційного середовища створило передумови для здійснення операцій злиття та поглинання.

На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance Футболіста звинуватили у тому, що він просував незареєстровані цінні папери у координації з торговельним майданчиком. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Інвестори воліють зберігати свої біткоїни, ніж торгувати ними. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Помер один із головних критиків Біткоїна Помер один із головних критиків Біткоїна Чарлі Мангеру було 99 років, і протягом усього свого життя він дотримувався виключно традиційних підходів до інвестування. Дмитро Харьков 29 листопада 2023