У Казахстані хочуть видавати ліцензії майнерам

На сьогодні офіційно зареєстровано лише третину майнінгових компаній, що працюють у країні.

Нижня палата парламенту Казахстану представила законопроєкт «Про цифрові активи в Казахстані». Відповідний документ опубліковано на офіційному сайті Мажилісу.

Документ включає законодавче визначення понять у сфері цифрового майнінгу, ліцензування майнінгової діяльності, а також вводиться поняття «енергетичної квоти» для легальних майнерів.

Крім того, пропонується внести зміни до супутніх галузевих законів, у тому числі до податкового законодавства щодо оподаткування майнінгу.

«Індустрія легального видобутку біткоїнів є місткою інвестиційною галуззю для Казахстану і за адекватного правового регулювання може забезпечувати додаткові податкові надходження, сприяти розвитку вітчизняної IT-галузі», – вважає депутат Мажиліса Катерина Смишляєва.

При цьому, за її словами, за чинним законодавством обіг таких цифрових активів у Казахстані заборонено. Усі операції з біткоїнами, включаючи майнінг та роботу біткоїн-бірж, у рамках пілотного проєкту проводяться лише Міжнародним фінансовим центром «Астана». Однак і ця діяльність поки що не врегульована нормами закону про МФЦА.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Депутат також зазначила, що за чинним законодавством порядок повідомлення про початок діяльності у сфері майнінгу є добровільним. Проте сьогодні добровільно зареєструвалася лише третина майнінгових компаній. Водночас безконтрольне використання електроенергії «сірими» майнерами призвело до її дефіциту, що наразі становить загрозу для енергетичної безпеки країни.

Податки на майнінг у Казахстані

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 11 липня підписав поправки до Податкового кодексу, які також стосуються оподаткування майнінгу.

Відповідно до цього документа, з 1 січня 2023 року зміняться ставки плати за майнінг. Новий тариф стане диференційованим і залежатиме від вартості електроенергії (чим вона дорожча – тим менша ставка).

Як у Казахстані працює біткоїн-індустрія

Законодавчо, обіг біткоїна та криптовалют у Казахстані заборонено. Під оборотом мається на увазі купівля, продаж та зберігання. Однак обіг цифрових активів дозволено на біткоїн-біржах, що функціонують на території Міжнародного фінансового центру «Астана» (МФЦА).

Зараз там функціонують шість біткоїн-компаній: Biteeu Eurasia, ATAIX Eurasia, Upbit Eurasia, Xignal&MT, SD Group та Eurasia Blockchain Fintech Group Limited.

Таким чином, на сьогоднішні усім біржам та іншим біткоїн-компаніям необхідно мати ліцензію на надання послуг на території МФЦА.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Чиновники з України задекларували біткоїни на мільйони, майнери продали BTC на $124 млрд, Гонконг наблизився до запуску біткоїн-ETF, кредитор-банкрут Genesis купив біткоїни, гаманець Keystone тепер може бути Bitcoin-only, будинок Томмі Хілфігера продають за BTC, Парагвай передумав забороняти майнінг. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
ФБР допитало Біткоїн-розробників ФБР допитало Біткоїн-розробників Розслідування відбувається у справі про викрадення 216 BTC у розробника Bitcoin Core Люка Дашжра. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Результати дослідження свідчать про зростання інтересу до Біткоїн-індустрії з боку інвесторів. Володимир Гришенко 12 квітня 2024