У Казахстані хочуть видавати ліцензії майнерам

На сьогодні офіційно зареєстровано лише третину майнінгових компаній, що працюють у країні.

Нижня палата парламенту Казахстану представила законопроєкт «Про цифрові активи в Казахстані». Відповідний документ опубліковано на офіційному сайті Мажилісу.

Документ включає законодавче визначення понять у сфері цифрового майнінгу, ліцензування майнінгової діяльності, а також вводиться поняття «енергетичної квоти» для легальних майнерів.

Крім того, пропонується внести зміни до супутніх галузевих законів, у тому числі до податкового законодавства щодо оподаткування майнінгу.

«Індустрія легального видобутку біткоїнів є місткою інвестиційною галуззю для Казахстану і за адекватного правового регулювання може забезпечувати додаткові податкові надходження, сприяти розвитку вітчизняної IT-галузі», – вважає депутат Мажиліса Катерина Смишляєва.

При цьому, за її словами, за чинним законодавством обіг таких цифрових активів у Казахстані заборонено. Усі операції з біткоїнами, включаючи майнінг та роботу біткоїн-бірж, у рамках пілотного проєкту проводяться лише Міжнародним фінансовим центром «Астана». Однак і ця діяльність поки що не врегульована нормами закону про МФЦА.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Депутат також зазначила, що за чинним законодавством порядок повідомлення про початок діяльності у сфері майнінгу є добровільним. Проте сьогодні добровільно зареєструвалася лише третина майнінгових компаній. Водночас безконтрольне використання електроенергії «сірими» майнерами призвело до її дефіциту, що наразі становить загрозу для енергетичної безпеки країни.

Податки на майнінг у Казахстані

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 11 липня підписав поправки до Податкового кодексу, які також стосуються оподаткування майнінгу.

Відповідно до цього документа, з 1 січня 2023 року зміняться ставки плати за майнінг. Новий тариф стане диференційованим і залежатиме від вартості електроенергії (чим вона дорожча – тим менша ставка).

Як у Казахстані працює біткоїн-індустрія

Законодавчо, обіг біткоїна та криптовалют у Казахстані заборонено. Під оборотом мається на увазі купівля, продаж та зберігання. Однак обіг цифрових активів дозволено на біткоїн-біржах, що функціонують на території Міжнародного фінансового центру «Астана» (МФЦА).

Зараз там функціонують шість біткоїн-компаній: Biteeu Eurasia, ATAIX Eurasia, Upbit Eurasia, Xignal&MT, SD Group та Eurasia Blockchain Fintech Group Limited.

Таким чином, на сьогоднішні усім біржам та іншим біткоїн-компаніям необхідно мати ліцензію на надання послуг на території МФЦА.

Біржа Gemini залишає Нідерланди Біржа Gemini залишає Нідерланди Торгова платформа не змогла виконати вимоги місцевих регуляторів. Володимир Гришенко 02 жовтня 2023
Автомобілі Honda тепер можна купити за BTC Автомобілі Honda тепер можна купити за BTC Послуга поки що доступна лише жителям США, але згодом перелік країн планують розширити. Володимир Гришенко 02 жовтня 2023
Заарештовано співзасновника фонду Three Arrows Capital Заарештовано співзасновника фонду Three Arrows Capital Су Чжу затримали в аеропорту Сінгапуру під час спроби виїхати з країни. Володимир Гришенко 02 жовтня 2023