У Казахстані банк провів першу операцію з купівлі BTC

В операції брали участь Євразійський банк та біткоїн-біржа Intebix.

У Казахстані Євразійський банк та біткоїн-біржа Intebix провели першу операцію з купівлі біткоїнів за фіатні гроші. Про це повідомляє місцеве видання «Капітал».

Відзначається, що мова йде про власну розробку Євразійського банку, яка «дозволила встановити одну з найнижчих комісій у світі за подібну операцію».

«Це перша криптофіатна операція «біржа – банк – клієнт» на всьому Євразійському континенті», – повідомив директор біржі Intebix Талгат Досанов.

Під час демонстрації процесу купівлі біткоїнів за тенге Євразійський банк оголосив про плани випустити до кінця року спеціальну платіжну картку для сплати покупок біткоїнами. Операція проводитиметься у тенге з рахунку, пов'язаного з рахунком клієнта на біржі Intebix.

Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Транзакції BTC складаються з трьох частин: суми транзакції, адреси, з якої були ...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

На цей час Євразійський банк розробив процедуру випуску картки й обговорює деталі з Нацбанком для опрацювання всіх ризиків, що виникають.

Де можна придбати біткоїни в Казахстані

Законодавчо обіг біткоїна та криптовалют у Казахстані заборонено. Під обігом мається на увазі купівля, продаж і зберігання. Однак обіг цифрових активів дозволено на біткоїн-біржах, що функціонують на території Міжнародного фінансового центру «Астана» (МФЦА), який діє за принципами англійського права.

На сьогодні всім біржам та іншим біткоїн-компаніям потрібно мати ліцензію на надання послуг на території МФЦА. Це дозволяє відкрито залучати користувачів на свої майданчики не лише з Казахстану, а й із країн СНД, оскільки юрисдикція МФЦА дозволяє обслуговувати нерезидентів.

Втім очікувати, що обіг біткоїна і криптовалют буде дозволений поза МФЦА, найближчими роками не варто.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Представники біржі пояснили це тим, що занепокоєні через ситуацію з TerraUSD. Володимир Гришенко 29 вересня 2023