Як Біткоїн просуває бренд України у світі

Як Біткоїн просуває бренд України у світі

Біткоїн вже давно вийшов за межі технологічної інновації. Біткоїн – це ідея, що здатна зміцнити глобальні позиції не лише окремої компанії, а навіть країни. Наприклад, України.

Попереду всієї планети

Увага біткоїнерів зі всього світу традиційно прикута до України. За результатами рейтингу UNCTAD, Україна посідає перше місце у світі за часткою біткоїнерів: 12,7% населення володіє та використовує BTC. Українці відкриті до інновацій та вбачають у біткоїні оптимальний варіант для захисту своїх заощаджень від інфляції та девальвації.

За висновками Merchant Machine, Україна – на другому місці у світі після США із загального використання біткоїна та криптовалют. Цей рейтинг вимірює інвестиції та платежі у BTC, що зроблені резидентами відповідних країн.

Насамкінець, за методологією Chainalysis, Україна увійшла до топ-3 країн з використання цифрових активів. Тут її випередили лише В’єтнам та Філіппіни.

Загалом Україна відповідає найвищим стандартам Біткоїн-індустрії як у порівнянні з розвиненими країнами, так і з тими, що розвиваються. Слід зазначити, що в усіх цих рейтингах лідери змінюються залежно від методології, яку використовують дослідники, але Україна стабільно потрапляє до провідних Біткоїн-юрисдикцій.

Оскільки Україна зараз знаходиться серед передових країн із впровадження біткоїна, влада повинна використовувати ці здобутки для просування бренду держави у світі. Якісна подача об’єктивної інформації про розвиток Біткоїн-екосистеми є ключовою для сталого фінансового й технологічного розвитку в наш час.

Україна досягла значного прогресу у визнанні законодавчого статусу Біткоїна. Важливим етапом у цьому напрямі стало прийняття у другому читанні Закону «Про віртуальні активи» із визначенням поняття віртуальних активів та нових правовідносин, що виникають між сторонами під час їхнього використання. Після доопрацювання певних вимог за поданням президента закон був остаточно ухвалений Верховною Радою у лютому 2022 року. Нові регуляторні правила набудуть чинності після затвердження змін у Податковому кодексі.

Розвиток майнінгу

За даними Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index, на Україну припадає 0,15% від загальносвітового хешрейту. Хоча це не дуже великий показник, країна має значний потенціал для зміцнення позицій у майнінгу в наступні роки. Ціни на електроенергію в Україні не найнижчі, але досить конкурентоспроможні у порівнянні з більшістю інших країн: $0,045 за кВтгод. для домогосподарств та $0,09 за кВтгод. для бізнесу. Вдвічі вищі тарифи для бізнесу створюють вірогідність виникнення різних «сірих» схем у сфері майнінгу. Тому регуляторні реформи мають усувати такі цінові розбіжності задля розширення легального видобутку біткоїнів.

Мапа Біткоїн-майнінгу в Європі. Джерело: Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index
Мапа Біткоїн-майнінгу в Європі. Джерело: Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index

Засновник криптобіржі KUNA та Президент Асоціації «Блокчейн України» Михайло Чобанян відзначає значний потенціал енергосистеми України для подальшої еволюції майнінгу в країні.

«Майнінгові ферми дозволяють ефективно збалансувати енергоспоживання, а також використовувати надлишки енергії, що утворюються в системі. До того ж не буде потреби у регулярних вимкненнях та підключеннях енергостанцій, що дозволить мінімізувати шкідливі викиди в атмосферу», – каже він.

Таким чином, розвиток майнінгу може стати драйвером запровадження нових технологій в енергетиці вже у найближчому майбутньому.

Інформаційний та культурний обмін

Україна також ефективно інтегрується у міжнародну спільноту через профільні конференції, які об’єднують лідерів Біткоїн-індустрії. Зокрема варто відзначити дві знакові події, які стануться вже найближчим часом з активною участю представників нашої держави. Перша – це Біткоїн-конференція в Амстердамі, що відбудеться 12–14 жовтня цього року. Формат, що багато років успішно використовувався Bitcoin Magazine у США, буде вперше випробувано у Європі. Друга – це Web Summit у Лісабоні, що відбудеться з 1 по 4 листопада цього року. Там Міністерство цифрової трансформації разом із провідними брендами країни представлятимуть Україну в нових глобальних умовах.

Анонс української делегації на вебсаміті у Лісабоні. Джерело: EBA.
Анонс української делегації на вебсаміті у Лісабоні. Джерело: EBA.

Трансформація України потребує також нових підходів до розвитку Біткоїн-грамотності населення. У цьому контексті Bitcoin Magazine Ukraine прагне сформувати більш розвинену інфраструктуру, що об’єднуватиме представників влади, бізнесу та звичайних людей. Тим більше, що найближчими роками основна увага буде прикута до відновлення та оновлення економіки України.

Біткоїн створює передумови для залучення інвестицій та ефективного перерозподілу капіталу заради найбільш нагальних потреб суспільства. Технологія блокчейну може бути корисною у сфері державних операцій та закупівель, адже вона гарантує повну прозорість та захист від зовнішнього несанкціонованого впливу. Міжнародні партнери можуть прийти до спільної позиції щодо фінансування та підтримки таких проєктів. Отже, Біткоїн-екосистема може сприяти прискореному розвитку фінансової та технологічної галузі, а згодом – й інших соціально-економічних сфер.

Висновки

На сьогодні бренд держави безпосередньо визначає динаміку зовнішніх інвестицій та її глобальну конкурентоспроможність. Біткоїн-індустрія виступає одним з основних драйверів зростання на поточному етапі. Прогрес України підтверджується більшістю світових рейтингів із найрізноманітнішою методологією. Структура енергетики країни дозволяє зміцнити позиції у сфері майнінгу через більш раціональний підхід до використання енергії та її надлишків. Освітні, культурні та інформаційні ініціативи з активною роллю державних структур та бізнесу також сприяють створенню Біткоїн-ком’юніті в Україні та залученню закордонних партнерів.

Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Біткоїн не з’явився на рівному місці. Йому передували десятки років наполегливої праці сотень розробників та активістів. Дмитро Харьков 21 червня 2024
Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Медична компанія Semler Scientific надихнулася прикладом компанії MicroStrategy і перейшла на Біткоїн-стратегію. Завдяки регулярній купівлі BTC її справи одразу почали покращуватися.    Володимир Гришенко 20 червня 2024
Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше За останні три десятиліття інтернет став глобальною і найбільш широковживаною технологією у світі. Експерти помітили, що Біткоїн розвивається за аналогічним сценарієм. Дмитро Харьков 19 червня 2024