Україна посіла друге місце у світі з використання біткоїна та криптовалют

Україна посіла друге місце у світі з використання біткоїна та криптовалют

Очолює рейтинг США. У Топ-5 також потрапили Велика Британія, Індія та Таїланд.

Україна стала другою країною у світі із загального використання біткоїна та криптовалют. Про це свідчать результати дослідження Merchant Machine.

Компанія відзначає, що з розвитком Біткоїн-індустрії цифрові активи використовуються для різних цілей: від платежів до інвестицій. Проте масштаб їхнього використання різниться залежно від країни, зокрема, від нормативно-правових актів.

Нове дослідження показує, що США посідають перше місце у світі з використання біткоїна та криптовалют, набравши 7,75 бала з 10 можливих. Україна посідає друге місце із показником 5,96. На третьому місці опинилася Велика Британія з показником 5,79.

Дані Merchant Machine
Дані Merchant Machine

Аналітики відзначають, що США та Велика Британія опинилися в Топ-3 завдяки розмірам економік та високому рівню розвитку Біткоїн-сфери. При цьому Україна, яка є однією з найбідніших країн Європи, посідає високі позиції завдяки загальним тенденціям розвитку Біткоїн-індустрії в країнах з економікою, що розвивається. Але не лише через це.

Як Україна опинилася серед Біткоїн-лідерів

Після початку збройної агресії РФ український уряд ухвалив стратегічне рішення розширити використання Біткоїна та криптовалют для підтримки своєї економіки – створив офіційні державні цифрові гаманці для донатів. Завдяки цьому країна збирає пожертвування з усіх куточків світу, спрямовуючи отримані кошти переважно на гуманітарні проєкти.

У чому ще лідирує Україна

Нещодавно UNCTAD оприлюднила список із 20 країн з найбільшим відсотком власників цифрових активів на душу населення. Лідером рейтингу виявилася Україна, де биткоїнами володіють 12,7% людей. Слідом за нею розташувалася Росія (11,9%), на третьому місці Венесуела (10,3%). У п'ятірку лідерів також потрапили Сінгапур (9,4%) та Кенія (8,5%).

Привабливість Біткоїна та криптовалют зростає з двох причин, пояснюють в ООН. Перша – висока швидкість та дешевизна грошових переказів. Друга – Біткоїн є найкращим рішенням для захисту заощаджень на фоні девальвації та інфляції.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Трамп приїде на Bitcoin 2024, від біткоїн-резервів Німеччини залишилось небагато, трейдери у збитках через падіння курсу BTC, Metaplanet купила ще 43 біткоїна, індекс жадібності й страху на півторарічному мінімумі, серед країн з прийняття BTC лідирує Аргентина. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Експерти Culper Research вважають, що акції майнера «дико переоцінені» і мали б коштувати на 52%-79% менше. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Головний цифровий актив продовжує стало відновлюватися, попри продажі монет урядом Німеччини. Дмитро Харьков 12 липня 2024