Україна посіла друге місце у світі з використання біткоїна та криптовалют

Україна посіла друге місце у світі з використання біткоїна та криптовалют

Очолює рейтинг США. У Топ-5 також потрапили Велика Британія, Індія та Таїланд.

Україна стала другою країною у світі із загального використання біткоїна та криптовалют. Про це свідчать результати дослідження Merchant Machine.

Компанія відзначає, що з розвитком Біткоїн-індустрії цифрові активи використовуються для різних цілей: від платежів до інвестицій. Проте масштаб їхнього використання різниться залежно від країни, зокрема, від нормативно-правових актів.

Нове дослідження показує, що США посідають перше місце у світі з використання біткоїна та криптовалют, набравши 7,75 бала з 10 можливих. Україна посідає друге місце із показником 5,96. На третьому місці опинилася Велика Британія з показником 5,79.

Дані Merchant Machine
Дані Merchant Machine

Аналітики відзначають, що США та Велика Британія опинилися в Топ-3 завдяки розмірам економік та високому рівню розвитку Біткоїн-сфери. При цьому Україна, яка є однією з найбідніших країн Європи, посідає високі позиції завдяки загальним тенденціям розвитку Біткоїн-індустрії в країнах з економікою, що розвивається. Але не лише через це.

Як Україна опинилася серед Біткоїн-лідерів

Після початку збройної агресії РФ український уряд ухвалив стратегічне рішення розширити використання Біткоїна та криптовалют для підтримки своєї економіки – створив офіційні державні цифрові гаманці для донатів. Завдяки цьому країна збирає пожертвування з усіх куточків світу, спрямовуючи отримані кошти переважно на гуманітарні проєкти.

У чому ще лідирує Україна

Нещодавно UNCTAD оприлюднила список із 20 країн з найбільшим відсотком власників цифрових активів на душу населення. Лідером рейтингу виявилася Україна, де биткоїнами володіють 12,7% людей. Слідом за нею розташувалася Росія (11,9%), на третьому місці Венесуела (10,3%). У п'ятірку лідерів також потрапили Сінгапур (9,4%) та Кенія (8,5%).

Привабливість Біткоїна та криптовалют зростає з двох причин, пояснюють в ООН. Перша – висока швидкість та дешевизна грошових переказів. Друга – Біткоїн є найкращим рішенням для захисту заощаджень на фоні девальвації та інфляції.

Goldman Sachs назвав біткоїн активом року Goldman Sachs назвав біткоїн активом року Біткоїн випередив за прибутковістю всі традиційні інвестиційні активи. Євген Комчук 20 березня 2023
Хакери атакували виробника біткоїн-банкоматів General Bytes Хакери атакували виробника біткоїн-банкоматів General Bytes Шахраї отримали віддалений доступ до гарячих гаманців користувачів. Дмитро Харьков 20 березня 2023
Coinbase хоче відкрити нову біржу Coinbase хоче відкрити нову біржу Нова платформа працюватиме за межами США, зосередившись на глобальних клієнтах. Євген Комчук 20 березня 2023