Україна очолила світовий рейтинг за часткою біткоїнерів

Україна очолила світовий рейтинг за часткою біткоїнерів

Країна залишається світовим лідером за часткою власників біткоїнів на душу населення.

Власниками біткоїнів та криптовалют є 12,7% українців. Про це свідчать результати аналізу UNCTAD, підрозділу Організації Об'єднаних Націй з торгівлі та розвитку.

UNCTAD випустила кілька аналітичних документів, у яких звернула увагу на витрати та ризики для фінансової стабільності, мобілізації внутрішніх ресурсів та безпеки грошових систем при використанні біткоїна та криптовалют.

Зокрема, організація оприлюднила список із 20 країн, з найбільшим відсотком власників цифрових активів на душу населення. Лідером рейтингу виявилася Україна, де биткоїнами володіють 12,7% людей. Слідом за нею розташувалася Росія (11,9%), на третьому місці Венесуела (10,3%). У п'ятірку лідерів також потрапили Сінгапур (9,4%) та Кенія (8,5%).

Рейтинг

В аналітичній записці, під назвою «Не все, що блищить, – золото: висока вартість нерегульованого ринку криптовалют» йдеться про причини стрімкого поширення цифрових активів, розглядаються механізми спрощення грошових переказів та захисту від валютних та інфляційних ризиків.

Експерти зазначають, що зберігання біткоїна пов'язане з ризиками для приватних осіб.

«Нещодавні потрясіння на ринку цифрової валюти показують, що володіння біткоїнами пов'язане з ризиками для приватних осіб, проте якщо центральний банк вживе заходів, спрямованих на захист фінансової стабільності, то проблема набуде суспільного характеру», – сказано в повідомленні.

У UNCTAD побоюються, що у випадку, якщо біткоїн та криптовалюти стануть популярним платіжним засобом і навіть неофіційно замінять національні валюти, це може «поставити під загрозу грошовий суверенітет країн».

Інший документ «Державні платіжні системи в епоху цифрових технологій: реагування на ризики, пов'язані з фінансовою стабільністю та безпекою, пов'язані з криптовалютами», присвячений впливу біткоїна на стабільність та безпеку грошових систем, а також на фінансову стабільність країн загалом.

Експерти не виключають, що органи грошово-кредитного регулювання можуть створити цифрову валюту центральних банків або систему швидких роздрібних платежів. Але, враховуючи ризик, пов'язаний з цифровим розривом у країнах, що розвиваються, UNCTAD закликає владу продовжувати випуск і розподіл готівки.

Ще один документ UNCTAD присвячений тому, як біткоїн може підірвати мобілізацію внутрішніх ресурсів на соціальні проєкти в країнах, що розвиваються. Автори зазначають, що цифрові активи можуть сприяти ухиленню від сплати податків та призвести до створення свого роду «безподаткової гавані».

Таким чином, біткоїн і криптовалюти можуть також обмежувати ефективність контролю за рухом капіталу, ключового інструменту для країн, що дозволяє зберегти простір для маневру в політиці та макроекономічну стабільність.

У UNCTAD зазначають, що багато країн, що розвиваються, стикаються з деякими проблемами при регулюванні цифрових активів. Але це не означає, що вони не мають варіантів маневру.

Є такі країни, як Китай, які повністю виштовхують цей ринок. Там не можна майнити. У цих країнах не можна здійснювати транзакції з біткоїнами. З іншого боку, є країни, де діє дуже вільне регулювання», - заявила одна з експертів.

У UNCTAD вважають, що важливо мати глобальну нормативну базу щодо біткоїна та криптовалют. Таке регулювання не обов'язково призводить до негативних результатів. Воно покращує захист споживачів та інвесторів, які можуть оперувати з більш безпечними активами та інвестувати навіть у ті сфери, в яких можуть створюватися робочі місця та забезпечуватись економічне зростання.

Що було раніше

Згідно з попереднім звітом UNCTAD, близько 12,7% українців виявилися власниками біткоїнів та криптовалют. В організації зазначають, що від початку пандемії коронавірусу в усьому світі спостерігається експоненційне зростання використання біткоїна. Це відбувається переважно в країнах, що розвиваються, зокрема в Україні. Тому саме вона очолила світовий рейтинг власників цифрових активів на душу населення.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024
У США хочуть заборонити CBDC У США хочуть заборонити CBDC Ухвалений конгресменами законопроєкт не дозволяє використовувати цифрові гроші центробанку для реалізації монетарної політики. Володимир Гришенко 24 травня 2024