Україна очолила світовий рейтинг за часткою біткоїнерів

Україна очолила світовий рейтинг за часткою біткоїнерів

Країна залишається світовим лідером за часткою власників біткоїнів на душу населення.

Власниками біткоїнів та криптовалют є 12,7% українців. Про це свідчать результати аналізу UNCTAD, підрозділу Організації Об'єднаних Націй з торгівлі та розвитку.

UNCTAD випустила кілька аналітичних документів, у яких звернула увагу на витрати та ризики для фінансової стабільності, мобілізації внутрішніх ресурсів та безпеки грошових систем при використанні біткоїна та криптовалют.

Зокрема, організація оприлюднила список із 20 країн, з найбільшим відсотком власників цифрових активів на душу населення. Лідером рейтингу виявилася Україна, де биткоїнами володіють 12,7% людей. Слідом за нею розташувалася Росія (11,9%), на третьому місці Венесуела (10,3%). У п'ятірку лідерів також потрапили Сінгапур (9,4%) та Кенія (8,5%).

Рейтинг

В аналітичній записці, під назвою «Не все, що блищить, – золото: висока вартість нерегульованого ринку криптовалют» йдеться про причини стрімкого поширення цифрових активів, розглядаються механізми спрощення грошових переказів та захисту від валютних та інфляційних ризиків.

Експерти зазначають, що зберігання біткоїна пов'язане з ризиками для приватних осіб.

«Нещодавні потрясіння на ринку цифрової валюти показують, що володіння біткоїнами пов'язане з ризиками для приватних осіб, проте якщо центральний банк вживе заходів, спрямованих на захист фінансової стабільності, то проблема набуде суспільного характеру», – сказано в повідомленні.

У UNCTAD побоюються, що у випадку, якщо біткоїн та криптовалюти стануть популярним платіжним засобом і навіть неофіційно замінять національні валюти, це може «поставити під загрозу грошовий суверенітет країн».

Інший документ «Державні платіжні системи в епоху цифрових технологій: реагування на ризики, пов'язані з фінансовою стабільністю та безпекою, пов'язані з криптовалютами», присвячений впливу біткоїна на стабільність та безпеку грошових систем, а також на фінансову стабільність країн загалом.

Експерти не виключають, що органи грошово-кредитного регулювання можуть створити цифрову валюту центральних банків або систему швидких роздрібних платежів. Але, враховуючи ризик, пов'язаний з цифровим розривом у країнах, що розвиваються, UNCTAD закликає владу продовжувати випуск і розподіл готівки.

Ще один документ UNCTAD присвячений тому, як біткоїн може підірвати мобілізацію внутрішніх ресурсів на соціальні проєкти в країнах, що розвиваються. Автори зазначають, що цифрові активи можуть сприяти ухиленню від сплати податків та призвести до створення свого роду «безподаткової гавані».

Таким чином, біткоїн і криптовалюти можуть також обмежувати ефективність контролю за рухом капіталу, ключового інструменту для країн, що дозволяє зберегти простір для маневру в політиці та макроекономічну стабільність.

У UNCTAD зазначають, що багато країн, що розвиваються, стикаються з деякими проблемами при регулюванні цифрових активів. Але це не означає, що вони не мають варіантів маневру.

Є такі країни, як Китай, які повністю виштовхують цей ринок. Там не можна майнити. У цих країнах не можна здійснювати транзакції з біткоїнами. З іншого боку, є країни, де діє дуже вільне регулювання», - заявила одна з експертів.

У UNCTAD вважають, що важливо мати глобальну нормативну базу щодо біткоїна та криптовалют. Таке регулювання не обов'язково призводить до негативних результатів. Воно покращує захист споживачів та інвесторів, які можуть оперувати з більш безпечними активами та інвестувати навіть у ті сфери, в яких можуть створюватися робочі місця та забезпечуватись економічне зростання.

Що було раніше

Згідно з попереднім звітом UNCTAD, близько 12,7% українців виявилися власниками біткоїнів та криптовалют. В організації зазначають, що від початку пандемії коронавірусу в усьому світі спостерігається експоненційне зростання використання біткоїна. Це відбувається переважно в країнах, що розвиваються, зокрема в Україні. Тому саме вона очолила світовий рейтинг власників цифрових активів на душу населення.

Клієнти найбільшого банку Бразилії зможуть торгувати BTC Клієнти найбільшого банку Бразилії зможуть торгувати BTC Фінустанова має намір розвивати біткоїн-послуги, попри посилення регулювання в країні. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Riot Platforms придбає у MicroBT партію «асіків» за $290 млн Riot Platforms придбає у MicroBT партію «асіків» за $290 млн Усі роботи з розгортання та налаштування обладнання завершаться у 2025 році. Продуктивність обладнання компанії має перевищити 38 EH/s. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
BlackRock отримав «стартовий капітал» для біткоїн-ETF BlackRock отримав «стартовий капітал» для біткоїн-ETF Інвестори виявляють інтерес до нового біржового продукту від керуючого активами. Дмитро Харьков 05 грудня 2023