Україна стала світовим лідером за часткою біткоїнерів

Україна стала світовим лідером за часткою біткоїнерів

За допомогою біткоїнів українці проводять дешеві транзакції та захищають заощадження

Близько 12,7% українців є власниками біткоїнів та криптовалют. Про це свідчать результати аналізу UNCTAD, підрозділу Організації Об'єднаних Націй з торгівлі та розвитку.

В організації зазначають, що від початку пандемії коронавірусу в усьому світі спостерігається різке зростання використання Біткоїна. Це відбувається переважно в країнах, що розвиваються, зокрема в Україні. Саме вона очолила світовий рейтинг власників цифрових активів на душу населення.

Привабливість Біткоїна та криптовалют зростає з двох причин, пояснюють в ООН. Перша – висока швидкість та дешевизна грошових переказів. Друга – Біткоїн є найкращим рішенням для захисту заощаджень на фоні девальвації та інфляції.

Водночас Організація Об'єднаних Націй рекомендувала країнам, що розвиваються, вжити жорстких заходів щодо криптовалют. Зокрема, пропонується заборонити рекламу Біткоїна, зобов'язати всі гаманці та біткоїн-біржі проходити реєстрацію, а також запровадити податки на криптовалютні транзакції.

Україна не вперше демонструє лідерські якості у Біткоїн-сфері. Згідно зі звітом компанії Chainalysis, Україна у 2021 році опинилася на четвертому місці за рівнем прийняття Біткоїна та криптовалют. Про це свідчать обсяги транзакцій на централізованих біткоїн-біржах.

«Впровадження Біткоїна та криптовалют різко зросло за останні дванадцять місяців. І різноманітність країн, які сприяли цьому, говорить про те, що Біткоїн є дійсно глобальним явищем», – підсумували в компанії.

Варто зазначити, що Україна може стати однією з перших європейських країн, де Біткоїн врегулюють на законодавчому рівні. Процес триває вже не перший рік.

У вересні 2021 року Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт «Про віртуальні активи», що регулює обіг Біткоїна та криптовалют в Україні. Але за місяць президент Володимир Зеленський його ветував. Лише у лютому 2022 року парламент прийняв оновлений документ, врахувавши вимоги глави держави.

У березні президент підписав закон, але він набуде чинності лише після ухвалення змін до Податкового кодексу – треба окремо прописати особливості оподаткування Біткоїна та криптовалют.

Завдяки цьому документу в Україні зможуть легально працювати біткоїн-біржі, а банки матимуть можливість відкривати рахунки для компаній, що працюють в Біткоїн-індустрії. Також будуть захищені права власників цифрових активів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024