Україна стала світовим лідером за часткою біткоїнерів

Україна стала світовим лідером за часткою біткоїнерів

За допомогою біткоїнів українці проводять дешеві транзакції та захищають заощадження

Близько 12,7% українців є власниками біткоїнів та криптовалют. Про це свідчать результати аналізу UNCTAD, підрозділу Організації Об'єднаних Націй з торгівлі та розвитку.

В організації зазначають, що від початку пандемії коронавірусу в усьому світі спостерігається різке зростання використання Біткоїна. Це відбувається переважно в країнах, що розвиваються, зокрема в Україні. Саме вона очолила світовий рейтинг власників цифрових активів на душу населення.

Привабливість Біткоїна та криптовалют зростає з двох причин, пояснюють в ООН. Перша – висока швидкість та дешевизна грошових переказів. Друга – Біткоїн є найкращим рішенням для захисту заощаджень на фоні девальвації та інфляції.

Водночас Організація Об'єднаних Націй рекомендувала країнам, що розвиваються, вжити жорстких заходів щодо криптовалют. Зокрема, пропонується заборонити рекламу Біткоїна, зобов'язати всі гаманці та біткоїн-біржі проходити реєстрацію, а також запровадити податки на криптовалютні транзакції.

Україна не вперше демонструє лідерські якості у Біткоїн-сфері. Згідно зі звітом компанії Chainalysis, Україна у 2021 році опинилася на четвертому місці за рівнем прийняття Біткоїна та криптовалют. Про це свідчать обсяги транзакцій на централізованих біткоїн-біржах.

«Впровадження Біткоїна та криптовалют різко зросло за останні дванадцять місяців. І різноманітність країн, які сприяли цьому, говорить про те, що Біткоїн є дійсно глобальним явищем», – підсумували в компанії.

Варто зазначити, що Україна може стати однією з перших європейських країн, де Біткоїн врегулюють на законодавчому рівні. Процес триває вже не перший рік.

У вересні 2021 року Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт «Про віртуальні активи», що регулює обіг Біткоїна та криптовалют в Україні. Але за місяць президент Володимир Зеленський його ветував. Лише у лютому 2022 року парламент прийняв оновлений документ, врахувавши вимоги глави держави.

У березні президент підписав закон, але він набуде чинності лише після ухвалення змін до Податкового кодексу – треба окремо прописати особливості оподаткування Біткоїна та криптовалют.

Завдяки цьому документу в Україні зможуть легально працювати біткоїн-біржі, а банки матимуть можливість відкривати рахунки для компаній, що працюють в Біткоїн-індустрії. Також будуть захищені права власників цифрових активів.

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024