Кількість транзакцій з Runes впала майже на 90%

Кількість транзакцій з Runes впала майже на 90%

Завантаженість мемпулу Біткоїна також значно знизилася порівняно з показниками минулого місяця.

Середньоденна кількість транзакцій Runes впала на 88%, з 331 040 у період з 9 по 15 червня до 37 820 в період з 22 по 28 червня. Про це свідчать дані Dune Analytics.

Майнери зазнали значного зниження доходів від транзакцій з протоколом Runes, заробивши сукупно менш як 2 BTC за останні шість днів. Падіння попиту на Runes особливо значне порівняно з рекордним показником у 884 BTC 24 квітня.

Кількість транзакцій з Runes впала майже на 90%
Кількість транзакцій Runes у блокчейні Біткоїна. Джерело: Dune Analytics.

Майнери переживають непростий період, адже їхні витрати на видобуток 1 BTC зросли приблизно вдвічі після халвінгу. Динаміка ринку також знизила хешпрайс Біткоїна, що призвело до встановлення одного з мінімальних рівнів за всю історію.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Попит на Runes

Протокол Runes був активований після видобутку 20 квітня халвінг-блоку 840 000. Попри те, що протокол позиціюється як більш ефективна альтернатива стандарту токенів BRC-20, обсяги транзакцій і відповідні комісії змінювалися непередбачувано.

Наразі транзакції Runes не впливають суттєвим чином ані на попит на простір блоків, ані на доходи майнерів. Експерти не можуть дійти консенсусу щодо того, чи зможе протокол у майбутньому відновити позиції, що були досягнуті наприкінці квітня.

Загальні комісії Runes

За два місяці протокол Runes зібрав понад 2500 BTC за транзакції на загальну суму понад $163 млн. Runes випередив токени BRC-20 за рівнем активності в мережі з моменту їх запуску у квітні 2024 року. Понад 82% транзакцій залишалися звичайними транзакціями BTC. При цьому 12,2% припадає на транзакції, пов'язані з Runes, на транзакції BRC-20 – 5%, а на записи Ordinals – 0,6% від загальної кількості транзакцій в мережі Біткоїна.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024