Протокол Runes зібрав понад $160 млн комісій

Протокол Runes зібрав понад $160 млн комісій

Він випереджає за рівнем активності інші протоколи: BRC-20 та Ordinals.

Менш ніж за два місяці протокол Runes зібрав понад 2500 біткоїнів за транзакції на загальну суму понад $163 млн. Відповідні дані оприлюднив сервіс Dune, повідомляє Cointelegraph.

Runes випереджає токени BRC-20 за рівнем активності в мережі з моменту їх запуску в квітні 2024 року. Станом на 17 червня понад 82% транзакцій залишалися звичайними транзакціями BTC. При цьому, згідно з підрахунками аналітиків, 12,2% припадає на транзакції, пов'язані з Runes, на транзакції BRC-20 – 5%, а на записи Ordinals – 0,6% від загальної кількості транзакцій в мережі Біткоїна.

Що стосується щоденної кількості транзакцій, то було здійснено 9567 транзакцій, пов'язаних з Runes, лише 3938 транзакцій BRC-20 і 474 транзакції, пов'язані з Ordinals. Регулярні транзакції з біткоїном становили 64 620.

У квітні додаткові комісії за транзакції від таких протоколів, як Runes, суттєво підтримали майнерів біткоїна після того, як винагорода за здобутий блок була знижена з 6,25 BTC до 3,125 BTC.

За словами співзасновника і головного операційного директора майнінгової компанії TeraWulf Назара Хана, зростання комісії за транзакції є рятівним кругом для майнерів біткоїнів.

«Runes значно підвищили комісію за транзакції. Але якщо і було підвищення ціни (після халвінгу. – Ред.), то тільки в перші дні. З тих пір ми бачили, що комісія за транзакції знизилася, але в порівнянні з середньою комісією у 2023 році вона все ще досить висока», - заявив співзасновник TeraWulf.

За словами Хана, оскільки винагорода за блок Біткоїна є фіксованою емісією, то комісія за транзакції є «дикою картою» для майнерів через їх непередбачливість.

Що треба знати про Runes

У вересні 2023 року творець Ordinals Кейсі Родармор представив новий стандарт взаємозамінних токенів – Runes. За словами розробника, такий формат не залишає багато «сміття» у мережі біткоїна, на відміну від BRC-20.

За його словами, Runes призначені для спрощення створення та управління взаємозамінними токенами на блокчейні головного цифрового активу. Runes використовує модель UTXO та OP_RETURN, що, власне, і робить його ефективнішим за стандарт BRC-20. Активація протоколу Runes відбулася відразу після халвінгу у квітні 2024 року.

Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Транзакції BTC складаються з трьох частин: суми транзакції, адреси, з якої були ...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Сплески активності Runes

З моменту запуску протокол Runes витіснив Ordinals і BRC-20 за часткою транзакцій. І хоча ажіотаж і з ним почав вщухати, все ж таки бувають дні, коли цей протокол перевантажує блокчейн Біткоїна. Зокрема таке явище спостерігалось зовсім нещодавно – 10 та 11 червня..

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024