Runes став популярнішим за Ordinals та BRC-20

Runes став популярнішим за Ordinals та BRC-20

Цей протокол з квітня має найбільшу частку транзакцій серед інших протоколів у мережі Біткоїна.

Протокол Runes з квітня випереджає стандарти Ordinals та BRC-20 за часткою транзакцій у Біткоїн-мережі. Про це повідомляє Cointelegraph.

Активність ончейн-мережі є надійним індикатором ринкового попиту в реальному часі та загального інтересу спільноти. З моменту свого запуску 20 квітня протокол Runes витіснив Ordinals і BRC-20 за часткою транзакцій.

У 2024 році стандарт токенів BRC-20 займав понад 50% пропускної здатності блокчейну Біткоїна у розрізі семи днів. Проте Runes досяг цих результатів всього за 10 днів протягом трьох місяців після свого запуску.

Два дні поспіль (10 і 11 червня) блокчейн Біткоїна був переважно завантажений протоколом Runes, який зайняв 51% і 53% пропускної здатності мережі відповідно. Це свідчить про активний інтерес інвесторів до його екосистеми.

Протокол Runes був розроблений творцем записів Ordinals Кейсі Родармором. Він пропонує більш ефективне рішення для створення токенів на Біткоїні порівняно з токенами BRC-20.

Хоча протокол сьогодні стикається з проблемами раннього впровадження, автори вважають його потенціал очевидним.

Що відбувається з продуктивністю блокчейну

В аналітичній компанії CryptoQuant помітили, що мережа Біткоїна зіткнулася зі стагнацією в плані швидкості обробки транзакцій. За даними експертів, показник впав до рівня 2011 року. Вони припустили зміну ситуації з впровадженням і поширенням транзакцій в L2-рішеннях.

З цим погоджується і колишній співробітник біржі Coinbase Нік Томейно. На його думку, біткоїн не підходить для здійснення повсякденних платежів.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Як Runes допоміг майнерам

Активація протоколу Runes відразу після халвінгу дозволила майнерам отримувати додатковий дохід і легше пережити перехідний період, пов'язаний зі зниженням субсидії за видобуток блоку. Протягом першого тижня транзакції Runes принесли майнерам додатково 1200 BTC у вигляді комісійних.

Але вже у травні активність користувачів Runes впала до мінімуму з моменту його запуску.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024