Популярність протоколу Runes продовжує падати

Популярність протоколу Runes продовжує падати

Інтерес до немонетарного використання блокчейну Біткоїна спадає після сплеску минулого місяця.

Активність користувачів протоколу Runes впала до мінімуму з моменту його запуску 20 квітня цього року. Про це повідомляє The Block.

Протокол Runes згенерував рекордні $135 млн комісійних доходів протягом першого тижня свого функціонування на блокчейні Біткоїна. Однак відтоді його показники пішли на спад. 10 травня відбулося значне зниження активності, продемонструвавши найнижчі результати залученості з моменту запуску протоколу.

Популярність протоколу Runes продовжує падати
Частка Runes у загальному обсязі комісій. Джерело: The Block.

Аналіз даних вказує на постійне зменшення кількості отриманих доходів. Лише у двох випадках за останні дванадцять днів сума перевищила $1 млн. Проте кілька колекцій протоколу мають ринкову капіталізацію, яка обчислюється сотнями мільйонів доларів США.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що таке Runes

Runes впроваджує різноманітні стандарти токенів на блокчейні Біткоїна. Використовуючи модель UTXO та OP_RETURN, Runes пропонує більш ефективне рішення у порівнянні з чинним стандартом BRC-20. Це сприяє сплеску активності торгівлі іншими активами на блокчейні Біткоїна, який нещодавно відзначив мільярдну транзакцію.

Хоча протокол стикається з проблемами раннього впровадження, автори вважають його потенціал очевидним. Підхід Кейсі Родармора дозволив активувати його без змін у протоколі чи механізмі консенсусу (тобто через софт-, а не хард-форк).

Вплив на доходи майнерів

Активація протоколу Runes відразу після халвінгу дозволила майнерам отримувати додатковий дохід і легше пережити перехідний період, пов'язаний зі зниженням субсидії за видобуток блоку. Протягом першого тижня транзакції Runes принесли майнерам додатково 1200 BTC у вигляді комісійних. Проте останніми тижнями ситуація для майнерів стає дедалі складнішою, що й призвело до корекції хешрейту та складності майнінгу.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024