Червень для майнерів був кращим за травень

Червень для майнерів був кращим за травень

Найбільше біткоїнів минулого місяця видобули Marathon та CleanSpark.

Майнінг був більш прибутковим у червні, ніж у травні, оскільки ціна біткоїна зросла на 2%, а хешрейт мережі знизився на 5%. Про це йдеться у звіті інвестиційного банку Jefferies, передає CoinDesk.

«Червень став місяцем помірного відновлення після наслідків халвінгу, які були найбільш вираженими в травні», - написав аналітик банку Джонатан Петерсен.

У фінустанові зазначили, що низка майнерів переорієнтувалися на хостинг високопродуктивних обчислень і штучний інтелект, щоб диверсифікувати свої доходи й заробити на зростаючому попиті на ШІ та хмарному обчислюванні.

«Цей стратегічний зсув зумовлений зниженням прибутковості майнінгу, особливо після нещодавнього халвінгу», - зазначив Петерсен.

За даними банку, у червні майнінгові компанії, акції яких котируються на біржі США, видобули більше біткоїнів, ніж у травні, оскільки вони залучили нові потужності, а хешрейт мережі знизився.

Найбільше біткоїнів у червні видобув Marathon – 590 BTC, хоча це на 4% менше, ніж у травні. CleanSpark (CLSK) видобув 445 BTC, що на 7% більше ніж у попередньому місяці. Хешрейт Marathon залишився найбільшим серед майнерів, зареєстрованих на біржі США, - 31,5 EH/s, друге місце у цьому списку посідає Riot Platforms (RIOT) з 22 EH/s, додається у звіті.

Як халвінг впливає на майнерів

Скорочення вдвічі нагороди за блок значно впливає на прибутковість майнерів. Після халвінгу кількість нових біткоїнів, яку отримують майнери за видобуток одного блоку, зменшується на 50%. Це відповідно знижує їхні доходи, оскільки компанії отримують менше біткоїнів за ту ж саму кількість виконаної роботи.

Водночас зменшення нових біткоїнів, що потрапляють на ринок, зрештою призводить до зростання курсу через обмежену пропозицію, що згодом може компенсувати зниження нагороди за блок.

Майнери, які використовують енергоефективне обладнання та мають доступ до дешевої електроенергії, можуть залишитися прибутковими, тоді як менш ефективні майнери можуть бути змушені припинити свою діяльність. Таким чином, халвінг стимулює інновації та підвищує конкуренцію у майнінговій індустрії.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Корекція показників хешрейту

На початку липня відбулося падіння хешрейту до 599 EH/s, рівня грудня 2022 року. Відтак, показник хешрейту Біткоїна знизився на 7,6%, що вказує на потенційне цінове дно децентралізованого активу.

На користь того, що ринок досягнув дна, свідчать й інші показники, такі як біржові біткоїн-резерви, індекс майнерських позицій (MPI) та резерв майнерів, кожен з яких вказує на низький тиск з боку продавців.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024