Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

На ProZorro почали торгувати BTC, кит сплатив 6% комісії за переказ $1,4 млрд в біткоїнах, новий майнер від Canaan, Wasabi Wallet відмовляється від Coinjoin, SIG інвестував у біткоїн-ETF $1,8 млрд, Біткоїн обробив 1 млрд транзакцій.

В Україні можна купити біткоїни на ProZorro

В Україні вперше на аукціоні збираються продавати біткоїни. Торги мають відбутися на платформі державних закупівель ProZorro.

Згідно з повідомленням, аукціон має відбутися 14 травня, у лоті – 0,1 BTC, торги розпочнуться з ціни у 188 000 гривень (приблизно $4700). Щоб взяти участь у них, доведеться сплатити реєстраційний внесок у розмірі 340 гривень, а також 9400 гривень гарантійного внеску. Крок становитиме 1880 гривень без ПДВ.

Невідомий кит переказав BTC на $1,4 млрд, сплативши $6 комісії

В мережі Біткоїна пройшла велика транзакція: було відправлено 22 329 BTC, а комісія за переказ склала всього $6. Згідно з аналізом активності адреси відправника, то всі транзакції, пов’язані з нею, відбувались протягом цього року.

Однак курс біткоїна ніяк не відреагував на переміщення такої суми, зранку 10 травня він зріс на 1,9% до позначки $62 900.

Canaan представив новий майнер

Виробник майнінгового обладнання Canaan під час виставки Bitcoin Asia 2024 9 травня представив флагманський продукт нового покоління для видобутку біткоїнів A1566 серії Avalon A15.

Цей майнер забезпечує хешрейт 185 TH/s при споживаній потужності 3240 Вт. Енергоефективність пристрою становить 18,5 J/TH. Скільки коштуватиме новий пристрій – поки що невідомо.

Wasabi Wallet припинить використання Coinjoin

Через тиск з боку регуляторів США розробник анонімного біткоїн-гаманця Wasabi Wallet компанія zkSNACKs незабаром припинить підтримувати сервіс CoinJoin.

Wasabi Wallet згодом продовжить функціонувати як звичайний BTC-гаманець.

Інвестиційний гігант SIG вклав $1,8 млрд у біткоїн-ETF

Міжнародна торгова, технологічна та інвестиційна компанія Susquehanna International Group (SIG) повідомила, що володіє понад $1,8 млрд у біржових біткоїн-фондах (ETF).

Повідомлення про те, що SIG володіє такими коштами у біржових біткоїн-ETF, відображає зростаючу тенденцію інституційного прийняття біткоїнів та інвестування в них як частини диверсифікованої інвестиційної стратегії.

Біткоїн обробив мільярд транзакцій

Блокчейн Біткоїна обробив мільярдну транзакцію, що стало важливою подією для мережі через 15 років після її створення.

Мільярдна транзакція буда додана у блок 842 241 вночі 6 травня. Це сталося через 15 років і 4 місяці після того, як творець Біткоїна Сатоші Накамото видобув перший блок мережі.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024