В Україні можна купити біткоїни на ProZorro

В Україні можна купити біткоїни на ProZorro

Вперше такі торги відбудуться 14 травня, початкова ціна лота з 0,1 BTC становить $4700.

В Україні вперше на аукціоні збираються продавати біткоїни. Торги мають відбутися на платформі державних закупівель ProZorro, повідомляється на офіційному сайті майданчика.

Згідно з повідомленням, аукціон має відбутися 14 травня, у лоті – 0,1 BTC, торги розпочнуться з ціни у 188 000 гривень (приблизно $4700). Щоб взяти участь у них, доведеться сплатити реєстраційний внесок у розмірі 340 гривень, а також 9400 гривень гарантійного внеску. Крок становитиме 1880 гривень без ПДВ.

Варто зазначити, що стартова ціна 0,1 BTC є набагато нижчою за ринкову. Так, станом на 8 травня курс біткоїна, згідно з даними агрегатора CoinGecko, становить $62 600, відповідно 0,1 BTC коштуватиме близько 240 000 гривень. Зараз 0,1 BTC зберігаються на адресі bc1q0r5wr5qjxa8q0y0ukgyp5zphkmwye87ljrxr7x.

Законні підстави

Проведення цих торгів регулюється Цивільним кодексом України. Відповідно до статті 177 ЦК України «Об’єктами цивільних прав є речі, гроші, цінні папери, цифрові речі, майнові права, роботи та послуги, результати інтелектуальної, творчої діяльності, інформація, а також інші матеріальні та нематеріальні блага». Тож, об’єкти цивільних прав можуть існувати у матеріальному світі або цифровому середовищі, що обумовлює їх форму, особливості набуття, а також здійснення та припинення цивільних прав і обов’язків щодо них.

Відтак, кожна юридична чи фізична особа, має право цілком відкрито, законно та просто придбати цифрові речі, в тому числі й біткоїни.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Що продається на аукціонах

Загалом на аукціонах здебільшого продають речі, які можуть бути важливими для представників Біткоїн-середовища. Це може бути авто, яке було вперше куплене за BTC, або блокнот із закликом «Buy Bitcoin». Останній, до речі, продали за 16 біткоїнів 25 квітня (більше ніж $1 млн по курсу на той час).

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024