Чанпена Чжао можуть ув’язнити на три роки

Чанпена Чжао можуть ув’язнити на три роки

Мін'юст США вважає, що засновника біржі Binance треба покарати жорсткіше, ніж просто штрафом.

Засновник і колишній генеральний директор біржі Binance Чанпен Чжао має провести три роки у в'язниці за те, що його біржа порушила федеральні санкції й закони про відмивання грошей. Про це йдеться у заяві Міністерства юстиції США.

Мін’юст вважає, що колишній очільник Binance повинен провести 36 місяців у в'язниці та сплатити штраф у розмірі $50 млн після того, як він визнав себе винним у порушенні закону про банківську таємницю.

«Вирок у цій справі стане не лише посланням для Чжао, але й для всього світу. Чжао отримав величезну винагороду за порушення американського законодавства, і ціна цього порушення має бути значною, щоб ефективно покарати Чжао за його злочинні дії та стримати інших, хто піддається спокусі побудувати статки й бізнес-імперії, порушуючи американське законодавство», - йдеться в поданні.

Спочатку Чжао загрожувало до 18 місяців ув'язнення за умовами його угоди про визнання вини. У останній заяві Мін'юст стверджує, що «масштаби та наслідки неправомірних дій Чжао були величезними», і тому доречно посилити покарання».

«Частково через те, що Чжао не зміг впровадити ефективну програму боротьби з відмиванням грошей у Binance, незаконні суб'єкти використовували біржу різними способами, в тому числі через сервіси-міксери, які приховували джерело і власника цифрових активів. Здійснювались також операції з незаконними доходами від атак програм-вимагачів, проводились транзакції на даркнет-ринки, тощо», - сказано в заяві.

Значна частина документів перегукується з аргументами, висунутими Мін'юстом, коли він вперше оголосив про звинувачення проти Binance і Чжао торік, вказуючи на те, як біржа працювала на території США.

Штраф у розмірі $50 млн вже погодили як сторона обвинувачення, так і сторона захисту Чжао. Обвинувачуваний також відмовився від права подавати апеляцію на будь-який вирок протягом 18 місяців.

Відповідь захисту

За кілька годин команда захисту Чжао подала свою власну записку, в якій зазначила, що «жоден обвинувачений у справі, хоча б віддалено схожій, ніколи не був засуджений до ув'язнення». Замість цього вони запропонували призначити підзахисному іспитовий термін, який може включати домашнє ув'язнення в його будинку в Абу-Дабі.

«Реальність така, що Binance як неамериканській компанії не було заборонено мати на своїй платформі користувачів з країн, що потрапили під санкції США», - повідомили адвокати.

Також у заяві йдеться, що транзакції користувачів, які були під санкціями, становили лише мікроскопічно малу частину торгового обсягу Binance, що робить «неймовірним, що пан Чжао діяв свідомо і навмисно, щоб здійснити їх».

Адвокати вважають, що їх підзахисний не становить жодного ризику рецидиву, тому він має бути засуджений до умовного терміну замість тюремного ув'язнення.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Статки Чанпена Чжао

Попри судові переслідування, Чанпен Чжао вважається найбагатшою людиною у Біткоїн-індустрії. Forbes оцінив у $33 млрд, що майже втричі вище, ніж було торік.

Журнал поставив його на перше місце рейтингу. На другому місці опинився CEO Coinbase Браян Армстронг зі статком $11,2 млрд, а на третьому – CFO компанії Tether Джанкарло Девасіні. Його статки експерти оцінили у $9,2 млрд.

Хакери вкрали в індійської біржі WazirX $235 млн Хакери вкрали в індійської біржі WazirX $235 млн Кошти переказали на нову адресу, частина з яких пройшла через міксер Tornado Cash. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Це може статись через геополітичну нестабільність та інфляційний тиск у США. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Функціональність та масштабованість Біткоїн-екосистеми продовжує зростати. Дмитро Харьков 18 липня 2024