Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Ексглава FTX отримав 25 років в'язниці, біткоїн-регулювання в Україні відкладається, BlackRock накопичив 246 000 BTC, у Google можна відслідковувати біткоїн-адреси, кит перевів $6 млрд у BTC, акції MicroStrategy подорожчали, біткоїн-ETF запустила Hashdex.

Сема Бенкмана-Фріда засудили до 25 років ув'язнення

Окружний суд Нью-Йорка засудив засновника і колишнього генерального директора збанкрутілої біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда до покарання у вигляді 25 років ув'язнення.

Бенкман-Фрід пообіцяв оскаржити вирок. За законом йому загрожувало максимальне покарання у вигляді 110 років позбавлення волі, але прокурори наполягали на терміні у 40 років ув'язнення. Представники захисту, своєю чергою, зазначали, що було б доречним покарання в межах 5–6,5 років.

Біткоїн-регулювання в Україні відкладається

Фінальна версія нового законодавства про регулювання віртуальних активів в Україні буде представлена не у червні 2024 року, як планувалося, а наприкінці цього року.

За розроблення нового законодавства також відповідають Національний банк України (НБУ) та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Найближчими роками МВФ продовжить надавати технічну допомогу владі України щодо впровадження реформ для задоволення повоєнних потреб.

У BlackRock вже 246 000 біткоїнів

Станом на сьогодні спотовий біткоїн-фонд IBIT від компанії BlackRock сумарно придбав 245 951 BTC, що еквівалентно $17,47 млрд.

На другому місці за кількістю придбаних біткоїнів після BlackRock опинилася компанія Fidelity. На рахунку її фонду FBTC 143 720 BTC ($10,21 млрд). На третій позиції знаходиться ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB), запас якого збільшився до 41 353 BTC ($2,94 млрд).

Google почав індексувати біткоїн-адреси

Пошукова система Google почала індексувати дані про біткоїн-адреси, завдяки чому можна переглянути їхній баланс і тип.

Це значний крок з боку технологічного гіганта, який вплине на доступність і видимість головного цифрового активу. Включивши дані про біткоїн у пошукову систему, Google зробив крок до визнання цифрових активів у суспільстві.

П'ятий за величиною біткоїн-кит перевів $6 млрд у BTC

П'ята за величиною біткоїн-адреса вперше з 2019 року в суботу, 23 березня, перемістила BTC на суму понад $6 млрд на три нові адреси.

Зазначається, що кит здійснив три транзакції та переказав близько 94 500 біткоїнів, залишивши на балансі лише 1,4 BTC.

Акції MicroStrategy на 20-річному максимумі

Курс акцій MicroStrategy у моменті 26 березня досяг $1909, що є найвищим показником за більш ніж 20 років.

Зростання курсу прискорилося після чергового раунду купівлі 9245 BTC у березні. Загальні резерви компанії становлять 214 250 монет, що більше 1% від сукупної пропозиції біткоїнів. Стрімке зростання ціни BTC і приплив інституціонального капіталу позитивно впливають на фінансові показники MicroStrategy.

Hashdex запустила спотовий біткоїн-фонд

Компанія Hashdex, що управляє активами, приєдналася до ринку спотових біткоїн-фондів після завершення перетворення свого ф'ючерсного ETF.

Зокрема, Hashdex перейменувала та перетворила свій ф'ючерсний фонд Hashdex Bitcoin Futures ETF на Hashdex Bitcoin ETF із тикером «DEFI».

Перетворений фонд інвестуватиме не менше 95% своїх активів у спотовий біткоїн, а до 5% активів, що залишилися, будуть направлені у ф'ючерсні контракти на біткоїн, що торгуються на Чиказькій торговій біржі (CME), а також у грошові кошти.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024