Сема Бенкмана-Фріда засудили до 25 років в'язниці

Сема Бенкмана-Фріда засудили до 25 років в'язниці

Колишній керівник біржі-банкрута пообіцяв оскаржити свій вирок.

Окружний суд Нью-Йорка засудив засновника та колишнього генерального директора збанкрутілої біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда до покарання у вигляді 25 років тюремного ув'язнення.

Суддя погодився з доводами прокурорів про те, що Бенкман-Фрід не повинен отримувати поблажку лише тому, що деякі інвестори та клієнти можуть повернути частину своїх втрачених коштів. Він назвав цей аргумент «логічно помилковим» і «спекулятивним». Через крах біржі клієнти втратили близько $8 млрд, інвестори втратили $1,7 млрд, а кредитори – $1,3 млрд.

Бенкман-Фрід пообіцяв оскаржити вирок. За законом йому загрожувала максимальна кара у вигляді 110 років ув'язнення. Представники захисту, своєю чергою, зазначали, що було б доречним покарання у вигляді позбавлення волі на 4–5 років.

Це вже другий судовий процес проти засновника біржі FTX за нерозглянутими звинуваченнями у листопаді минулого року.

Причини краху FTX

Крах FTX, однієї з найбільших бірж у світі, став результатом низки факторів, включаючи недостатню фінансову прозорість, ризиковане управління активами та потенційно неправомірні фінансові операції.

Основною проблемою стало те, що FTX використовувала депозити клієнтів для видачі кредитів пов'язаній з нею торговій фірмі Alameda Research, що призвело до значних фінансових втрат через невдалі інвестиції та торгові стратегії.

Коли інформація про фінансове становище FTX та Alameda Research стала загальнодоступною, це спровокувало масове вилучення коштів клієнтами, із чим біржа впоратися не змогла через брак ліквідності.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Визнаний винним

3 листопада 2023 року під час судового процесу в Нью-Йорку присяжні після четвертої години обговорення визнали Сема Бенкмана-Фріда винним за всіма сімома пунктами звинувачення.

Інші ключові керівники FTX, включаючи колишню генеральну директорку Alameda Керолайн Еллісон, співзасновника FTX Гері Ванга та колишнього керівника інженерного відділу FTX Нішада Сінгха, визнали себе винними за різними пунктами звинувачення та співпрацювали з урядом, даючи свідчення проти Бенкмана-Фріда під час процесу.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024